PHİLİPS LUMEA KUTU AÇILIMI / LUMEA NEDİR? NASIL KULLANILIR?

Merhabaa güzel ailem, geçtiğimiz günlerde Philips markasına ait evde lazer uygulaması yapılan Lumea ürününü satın almıştım. Ürünü paylaştığımda çok fazla soru ve istek geldi.Özellikle internette çok açıklayıcı ve güvenilir bilgiler bulamadığını söyleyenlerin sayısı fazlaydı.Bende karar verdim, Lumea’yı birlikte inceleyeceğiz. Bugün Lumea’yı tanıyalım, ne işe yarar, Lumea nedir, ne değildir? Kimler kullanmalı, kimler fayda görür tüm bu soruların ve daha fazlasının cevaplarını bulacaksınız. İlerleyen günlerde 1.seans sonrası tecrübelerimi yazacağım, daha sonra 2,3 ve daha fazla seans sonrası düşüncelerimi de paylaşacağım. O yazılarımı okumak için yukarıdaki arama kısmına Lumea yazmanız yeter canlar.

lumea

Benim satın aldığım Lumea modeli 250 bin atışı olan, kablosuz ‘prestige’ modeli. Fiyatı 1.100 tl. Kutunun içinden neler çıkıyor?

philips_lumea_nasil

 • Philips Lumea
 • Philips Lumea hassas bölge başlığı
 • Kullanma klavuzu,
 • Lazer ekranını temizleme bezi,
 • Saklama çantası
 • Şarj kablosu

PHİLİPS LUMEA NEDİR? NE DEĞİLDİR?

Lumea tüy uzamasını engellemede en etkili yöntem olan IPL teknolojisini kullanan bir üründür. Bu ürünün üretilme amacı ev konforunda, tehlikesiz, hızlı bir şekilde tüylerin tekrar uzamalarını geciktirmek, zamanla önlemektir.

Lumea tüy sorununu sonsuza kadar ortadan kaldıran bir ürün değildir. Hiçbir lazer uygulaması tüylerin çıkmasını tamamen engelleyemez. Hormonlarınızın değiştiği zamanlarda (hamilelik sonrası) tüyler eski uzama hızına geri dönecektir. Lumea ve diğer lazer uygulamaları sadece epilasyon süresini uzatır. (1-2 yıl epilasyon yapmak zorunda kalmazsınız)

Tüylerinizde herhangi bir azalma, incelme, epilasyon sürenizin uzamasını görmezseniz Lumea’yı 1 yıl içinde geri iade edebiliyorsunuz. Garanti kağıdını ve faturanızı kaybetmemeniz yeterli.

250 BİN ATIŞ SAYISI BANA NE KADAR YETER?

Lumea minimum 2 haftada 1 kullanılan bir ürün. Eğer her 2 haftada 1 bu ürünü tüm vücudunuza kullanırsanız ortalama 7 yıl size yetecek atış sayısına sahip. Ki her 2 haftada 1 yapmıyorsunuz, ilk başlarda 2 haftada 1 olmak üzere 5 seans yapıyorsunuz ardından 4 ayda 1 daha sonra yılda 1. Yani aklınıza geldikçe tüysüzlüğünüzün devam etmesi için yapıyorsunuz. Yorumlara bakarak 5. seansın sonunda genel anlamda tüylerinin bittiğini, azaldığını söyleyenler var.

Unutulmamalıdır ki bir ürün her bedende farklı etkiler gösterebilir. Bana yarayan size asla yaramayabilir. O yüzden internette bu kadar çeşitli yorum var. İşte şimdi Lumea kimlere etki eder kimlere etmez, açıkca anlatacağım.

LUMEA’DAN KİMLER VERİM ALIR?

 • Kıl rengi ten renginden koyu olanlar için mükemmel bir seçim.
 • Ağda, epilasyon yerine jilet kullanan kadınlar yine Lumea’dan yüksek verim alacaklardır,
 • Tüy yerine ‘kıl’ tercih ediliyor. Kullanma klavuzunda Lumea’yı kullanmadan önce jilet ile traş yapmanız öneriliyor.
 • Kıl kökleri belirgin olanlar memnun kalacaklardır
 • ‘Bence’ ve internette araştırdığım kadarıyla bu ürünün ince tüylere çok etkisi yok, çünkü mantık olarak kıl köklerine ışın atıyor. Kalın ve belirgin kıl köklerini daha iyi yakıyor.
 • Yine uzuun araştırmalarıma göre bıyık bölgesi, kol gibi bölgelerde etkili değilmiş, ama diğer bölgelerde verim aldığını söyleyen çok kişi var.
 • Bu üründen çok açık kıl rengine sahip olanlar, sarışınlar verim alamaz. Zaten kullanmamaları öneriliyor, aşağıda kitapçığı sizle paylaşacağım.

LUMEA NASIL KULLANILIR?

lumea-2

İlk olarak Lumea’yı şarj ediyorsunuz. 1 saatte doluyor. İnternette okuduğum en sık şikayet edilen konu Lumea’nın şarjının çabuk bitmesiydi. Bende korkmuştum bu eleştiriden ama bende öyle olmadı. Tek bacağımı anca bitirebildim şarjı bitti yazmışlar. Ben tüm vücudumu 1 saatte bitirdim ve hala şarjı vardı. Bence elinizin alışması ile alakalı. Kıl köklerini çabuk bulursanız ve doğru açı ile bastırırsanız hemen atış yapabiliyorsunuz.Eğer bulamazsanız Lumea atış yapmıyor, bu süre içinde aletin fanı deli gibi çalışmaya devam ediyor ve haliyle şarjını tüketiyor.Tek bir atışa 2 dakika ayırırsanız elbette tek bacağınızı zor bitirirsiniz. Yani pratiklik gerektiriyor.

philips_lumea

Görselde genel bölge başlığı takılı Lumea’yı görüyorsunuz. Başlığın etrafındaki uçlar deri ile temas ettiğinde içeri gömülüyor. Eğer uçların hepsi içeri gömülmüyorsa Lumea atış gerçekleştirmiyor. Siz derinize bastırdığınızda eğer atış yapacak kıl kökü gördüyse arkasındaki ‘Ready’ yazısı yeşil renkte yanıyor;

lumea_yorum

Tek elle çekim yaptığımdan kolumda gösteremedim ama burası yeşil yanıyor anladınız siz canlar. Kıl kökü görmezse atış yapmıyor, boşa atış yapar mıyım diye düşünmeyin.

lumea-3

Arkasındaki ready yazısı yeşil yanınca ürünün hemen altında bulunan düğmeye basarak atış yapıyorsunuz. İlk başta böyle uygulama yapmanız öneriliyor. Kendi kendine atış yapan modu da var ondan da aşağıda bahsedeceğim canlar. Daha kontrollü gitmek istediğiniz bölgelerde elle, daha büyük alanlarda (bacak) otomatik atışı seçiyorsunuz.

lumea-4

En alttaki yuvarlak düğme ile açıyorsunuz hemen üstünde minik bir pil simgesi var, buradan pilinizin ne kadar kaldığını görüyorsunuz. Turuncu yanıyorsa şarjı bitmek üzere demek;

philips_lumea_kullananlar

Ok tuşlarına basarak dereceleri artırabiliyorsunuz. Bununla ilgili de bilgi vereceğim şimdi canlar, neye göre derece seçeceğiz diye soru kalmasın aklınızda;

dsc_0078

Burada demek istediği aslında tüy renginize ve ten renginize oranla bir derece seçmeniz. Çok beyaz tenli ama koyu tüylüyseniz 3 ideal mesela. Buğday tenli ve koyu tüylüyseniz 4-5 kullanabilirsiniz. Biraz da acı eşiği ile ilgili bir durum. Acı konuduna da değineceğim. Şimdi devam edelim;

lumea-5

Ben 3. seviye de kullanabildim. Hem alışmak için hem de bazı bölgeler hafif acıdığı için.

dsc_0060

Uygulama yaparken bu deliklerin asla kapanmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü ürün fan ile çalışıyor, buranın kapanması motorun soğumasına engel olur ve ürün değişik tepkiler verebilir canlar.

LUMEA  UYGULAMA SIRASINDA CANIMI ACITIR MI?

Bu soru da kişiden kişiye değişir aslında. Verdiği acıyı şöyle tanımlayabilirim; minik bir iğne batması gibi. Her bölgede aynı acıyı vermiyor. Özel bölgelerde daha düşük seviyelerde kullanabilirsiniz. Örneğin eğer ağdanın acısı 100 ise bunun ki 3 bile değil.

LUMEA’YI UYGULAMADAN ÖNCE NASIL HAZIRLANMALIYIM?

 • Tüyleri neredeyse sıfır olacak şekilde almalısın,
 • Tercihen jilet ile alabilirsin, (kesik,tahriş olan bölgelere asla uygulamamalısın)
 • Uygulama öncesinde ASLA veet gibi krem tüy dökücüler, kimyasallar kullanmamalısın,
 • Uygulama öncesi vücudunda ASLA krem benzeri ürünler olmamalı
 • Tercihen duş sonrası iyice kurulandıktan sonra uygulama yapmalısın
 • Lazer uygulamasından sonra dilediğin kremi uygulayabilirsin ama öncesinde ASLA krem benzeri hiçbir ürün olmamalı.

LUMEA ALMAYA DEĞER Mİ?

Aslında bu sorunun cevabını birlikte gözlemleyeceğiz. Seans seans tecrübelerimi sizlerle paylaşacağım. Ama mantıken şöyle düşünerek aldım ben;

 • Her ay veet,jilet veya ağda alıyorum,
 • Her ay buna 20 tl ye yakın bütçe ayırıyorum,
 • Tamamen istediğim sonucu asla alamıyorum, sürekli tekrarlamam gerekiyor,
 • Bu ürün size düzenli kullanım sonrası 2 yıl (belki daha fazla) bu işlemlerin hiç birini yapmama imkanı sunuyor
 • Evet tüyleri tamamen bitirmiyor,onları uyutuyor ama 1 yıl yukarıda bahsettiğim işlemleri yapmamak bile büyük lütuf,
 • Ki bu süreyi uzatabilirsiniz, uyuyan tüylerin tekrar uyanmaması için yılda 1 kez Lumea’yı tekrar kullanarak uyuma sürelerini uzatabiliyorsunuz,
 • Bence denemeye değer, çünkü 1 yıl boyunca, her 12 ay, bu tüy olayına bütçe ayırıyoruz ve hatta bazen acı çekiyoruz.
 • Üstelik 250 bin atış ile bu ürünü 7 yıl kullanabileceğim.( 7 yıl sürekli yapmayacağınız için daha uzun süre gider atış sayısı) Kesinlikle denemeye değer diye düşünüyorum.
 • Ayrıca herhangi bir lazer uygulama merkezine gitsem aşağı yukarı 1-2 bin civarı bir miktar ödeyeceğim,
 • Orada asla evimdeki gibi rahat edemeyeceğim,
 • Hamilelik sonrası tüylerim geri canlanacak ve hoop verdiğim 2 bin lira çöpe gidecek..

dsc_0082

Normalde kollarımı hiç almıyorum (çok eleştiriliyorum sizler tarafından 😀 ) ama size feda olsun 😀 Ahanda kolum burada, bakalım 1. seans sonrası kılcağızlarım ne durumda olacak 😀

1,2,3 seans sonrası tüyler tekrar çıkıyor mu, azaldı mı hepiciğini yazacağım canlar. Eğer yazmış mı bu deli kız seans tecrübelerini diye meraklanırsanız blogumun yukarıdaki arama kutucuğuna LUMEA yazıyorsunuz vee karşınıza yazılar çıkıveriyor.

dsc_0067

Bu da özel bölge başlığı. Daha hassas olduğunu düşündüğünüz bölgelere bu başlık ile uygulama yapıyorsunuz. Bu başlığın farkı 2 koruma cam filtresi var. Yani ışınların keskinliğini azaltıyor diyebiliriz.

dsc_0066

Bıyık bölgesine, yüzünüze bunu kullanabiliyorsunuz. Yeri gelmişken uyarı sorularını da cevaplayayım.

LUMEA HANGİ BÖLGELERE KULLANILAMAZ?

 • Yeni ameliyat geçirmiş kişiler o bölgelere kullanamıyor,
 • Dövme üstlerine asla kullanılamıyor,
 • Göz,kaş,elmacık kemiği üstüne kullanılamıyor,
 • Göğüs ucuna kullanılamıyor
 • Ve daha birçok özel durumda kullanılamıyor

dsc_0074

dsc_0075

Lumea’nın deri ile doğru açısı;

dsc_0079

Lumea’nın attığı ışının göze herhangi bir zararı olmadığı yazıyor. Gözlük kullanmamıza gerek yokmuş. Eğer ışık çok gözünüzü alıyorsa daha aydınlık yerlerde yapın diyor. Bir de tabii söylemeye gerek yok ama cihazı asla su ile temas  ettitmiyoruz, şarjda kullanmıyoruz, hava deliklerini kapatmıyoruz, aynı bölgeye 2 kez atış yapmamaya dikkat ediyoruz.

Ayrıca ürünü 18 yaşından büyükler kullanabiliyor.

Son olarak ürünü aşağıdaki kıl renklerine sahip kişiler kullanamıyor;

dsc_0076

Uygulama Sonrası

dsc_0073

Ürünün kullanım ömrü bu cam filtreler ile çok alakalı. Her kullanım sonrası nazikçe bu filtreleri verdikleri özel temizleme bezi ile silip öyle kaldırıyoruz.

Cihazı düşürmüyoruz, sarsmıyoruz, fazla sıcak,soğuk alanlarda muhafaza etmiyoruz.

philips_lumea_blog

Umarım faydalı bulmuşsunuzdur canlar. Bana daha özel sorularınız olursa instagramdan dm atabilir veya buraya yorum bırakabilirsiniz.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!

 

 

 
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 21 yorum yapılmış.

 1. ay hemen koştum geldim, aklımdaki bütün soruları yanıtlamışsın ama bitane daha sorum geldi aklıma, hani demişsinde ten renginden koyuysa kılların iyi diye ben esmeri ama kıllarımda koyu sence bana yarar mı? yaa valla aklımdaki herşeyi yazmışsın sağol alırsam tavsiyenle alcam tecrübelerini beklicem

  • ay hoşgeldin! 😀 Esmerler kullanamıyor,tabii aşırı esmer değilsen sorun olmaz canım

 2. sılacım remington var bende çok memnunum, yazdıkların çok doğru, güzel tespitler yapmışsın, emeğine sağlık, ben yeni aldım ama şimdi lumea mı alsaydım diyorum yaa, sence hangisi iyi?

  • Remington’u da seven çok, olsun, ne fark eder ki, güle güle kullan :))

 3. çok iyi oldu bunu yazdığınız, size çok güveniyorum, sizin deneyimlerinize bakarak bende alacağım sıla hanımcığım. bende beyaz tenli ve koyu tüylüyüm,inşallah banada yarar

  • güveniniz için çok teşekkür ederim :*

 4. Bende sonuclari cok merak ediyorum silacim ona gore karar vericem birde sen nerden almistin fiyati bayagi uygun?

  • Ankara Ankamall Philips’in kendi mağazasından aldım canım 🙂

 5. Bildiğim kadarıyla Ankara da yaşıyorsun. Bi buluşma ayarlasan keşke. Seninle tanışsak

  • bende çok isterim, neden olmasın 🙂

 6. çok özenli bir yazı, sabahtan beri böyle bir yazı arıyorum, kimse doğru dürüst anlatmamış ya hay sen çok yaşa, valla dua ettim yazını okuyunca sana, aklımdaki herşeyi cevaplamışsın

 7. Ben16 şubat 2017de sezeryen oldum philips lumea advenced aldım kullanabilirmiyim

 8. Otomatik atışa nasıl alınıyor ben yapamadım yazarsan sevinirim

  • merhaba bahsettiğim tuşa elinizi basılı tutarsanız kendi uygun yüzey buldukça otomatik atış yapıyor.

 9. Meraba bende günlerdir aradığım cevaplar anlatmissin çok tsk ederim suan kafam çok rahatlattin ama bi tek şey anlamadim her kullanimdan önce jilet mi kullanmak gerekiyor

  • Merhaba işinize yaramasına çok memnun oldum, hayır jilet şart değil, ben jilet kullandığım için dedim 🙂

 10. merhaba, bende de kablolu modeli var ama hassas başlığını takıp bıyık ve yüz bölgesine getirdiğimde ready tuşu hiç yanmıyor, tüm derecelerde denedim. yeterli büyüklükte kıl görmediği için mi yanmıyordur sizce

  • teninize tam olarak basırmazsanız, boşluk kalırsa yanmaz

 11. güzel ürün

 12. Ben ağda ile aldıktan sonra kullandım 1 kere kullandım sizce ağda mı jilet mi ? Aynı etkiyi görür müyüm ?

 13. Ürünü yeni aldım bana regl zamanımın 3 gün öncesinden kullanamam gerektiği söylediler acaba bi sakıncası var mı?

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.