Restorex Arındırıcı, Uzama Etkili Şampuan İncelemesi

Merhabaa güzel ailem, bugün ince telli ve yağlı saçlara özel olarak üretilmiş, aynı zamanda saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olan Restorex Arındırıcı Bakım şampuanını inceleyeceğiz. Benim saçlarım ince telli değil aslında ama çok çabuk yağlanıyor, çünkü saçım çok ve maalesef en ufak terlemede bile hemen yağlanıp yapışıyor 🙁

restorex-arindirici-bakim-sampuan-incelemesi

Şampuanın vaatleri arasında saçlara hacim kazandırmak ve yağlanmasını geciktirmek var. Aynı zamanda bu sarmaşık serisindeki tüm ürünler saçları daha hızlı uzatmayı hedefliyor. Unutmyayın bu tarz ürünlerin özellikle uzatma konusunda etkisini hızlı görmek istiyorsanız hem istikrarlı kullanmalısınız hem de mümkünse serideki tüm ürünleri bakım rutininize eklemelisiniz.

restorex-sampuan

Restorex’in saç uzatma etkili serisindeki tüm ürünlerde Phytosterol bulunuyor. Bu içeriği biraz araştırdığımda bitkisel bir sterol olduğunu öğrendim. Yani aslında sebzelerle vücudumuza aldığımızda da çok faydası varmış. Saçlarımızda da oldukça faydalı bir içerikmiş.

sac-uzatan-sampuan

Ben daha önce de bu seriden bir sürü şampuan kullandım, gerçekten saç uzatma etkisi olduğunu düşünüyorum, ama açıkcası benim bu şampuanı tercih etme sebebim içeriğinin piyasadaki şampuanlara göre nispeten daha temiz olması, üstelik kendi kategorisinde uygun da fiyatı var.

Eğer aşırı köpüren aşırı parfümlü şampuanları seviyorsanız bunu sevmeyebilirsiniz. İçeriği doğal olduğundan fazla köpürmüyor, ama bu sizi yanıltmasın, saçı güzel temizliyor. Yağlılık hissini alan, o gıcır gıcır sesin gelmesini sağlayan nadir şampuanlardan. Benim saç derimde ferahlama hissi yarattı, saçlarım zaman zaman yağlandığında daima aldığım şampuanlardan biridir.

restorex-sivi-sac-kremi

Bir diğer bitmeden aldığım ürün ise uzun saçlı olduğumdan duştan sonra saçlarımı yolarak taramamak için Restorex’in bu durulanmayan sıvı saç kremi. Bu suyun incelemesini ŞU yazımda detaylı yapmıştım, isterseniz okuyabilirsiniz.

restorex-sivi-sac-kremi-kullananlar

Özetle eğer uzun saçlarınız varsa veya çok karışıyorsa, açmakta zorlanıyorsanız, tararken kopuyorsa saçlarınız o zaman bu tarz sıvı saç kremleri kullanabilirsiniz. Ben ıslak saçıma duştan sonra sıkıp rahatça tarıyorum. Çok güzel kokuyor ve saçlarımı kuruturken elektiriklenmesini de engelliyor, ayrıca parlatıyor. Yağlandırma yapmadığından bunu tercih ediyorum. Elseve markası yağlandırmıştı saçımı örneğin.

restorex-kullananlar

Son olarak ben her zaman 2 farklı şampuanı dönüşümlü kullanırım hep, aklınızda olsun, saçlardaki fazla yağı alan şampuanlar saçınızı kurutuyorsa haftada 1 gün nem veren çeşidini kullanabilirsiniz. Kullandığım diğer şampuanı da yakında yazarım bloga.

restorex

Daha fazla saç bakımı okumak isterseniz SAÇ kategorime bakabilirsiniz.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.