RİTÜEL DE BEAUTE TOPUK ÇATLAĞI VE NASIR GİDERMEYE YARDIMCI STİCK İNCELEMESİ

DSC_0053 (4)

Merhaba kızlarımm,ayak bakımımıza yazın daha fazla önem veriyoruz bu gerçeği kabul edelim,tabii sandaletler,terlikler açık ayakkabılar derken kışın ihmal ettiğimiz ayak bakımımız için daha fazla çaba harcamaya başlıyoruz. Eğer ayaklarınızı acilen toparlamak ve hızlıca bebek gibi ayaklara sahip olmak istiyorsanız koşun hemencik Ayak bakım rutinimi okuyun. Bugün bahsedeceğim ürün ise inanılmaz pratik,2 saniyede ayaklarınızı nemlendirip bakımını yapabileceğiniz bir ürün. Şu yazımda ritueldebeaute.com bana deneyimleyip sizlere tanıtmam için birbirinden işlevsel ürünler göndermişti. Gönderdikleri paketteki ürünlerin çoğunu inceledim,eğer onları da okumak isterseniz yazının sonunda linklerini bırakacağım.Ayrıca incelediğim diğer tüm ayak bakım kremlerinin de linklerini ekleyeceğim ki karşılaştırma yapıp daha verimli alışveriş yapabilin. Şimdi bugün inceleceğimiz pratik ürüne geleliiim;

DSC_0049 (3)

Ürünümüz Pantenol,Allantoin ve %25 üre içeriyor.Şimdi gelelim bu içerikler nedir,neden bu üründe kullanmışlar?

 • Pantenol onarıcı bir maddedir, ilaç sektöründe kullanılır, özellikle derin çatlak,yara,çizik ve kuruluklar için önerilir. Yani ayak tabanlarındaki derin çatlaklar,kuruluklar,çizik ve tahrişler için bu maddeyi eklemişler.
 • Allantoin ise yatıştırıcı bir içeriktir. Yaraların ve tahriş olan bölgenin daha çabuk iyileşmesi yani cildin onarımını arttırmak ve yeniden yapılanmasına yardımcı olmak için kullanılır.
 • Üre ise aslında bizim de idrarımızda bulunan bir bileşendir. Yalnız bu üründeki üre bizdeki üre değil yanlış olmasın 😀 Bu üründeki kimyasal bir bileşen olarak hazırlanmış üre. Cildi yumuşatması ve kurumasını engellemek için kullanmışlar.

Bu kadar kimya dersinden sonra artık yavaştan konuya giriş yapalım,yoksa bu yazı bitmeyecek 😀

DSC_0057 (4)

İçerdiği üre esaslı özel formülü ile nasırlı, kuru ve yıpranmış deriyi onarır ve yumuşaklık sağlar.

Allantoin, Gliserin, Pantenol içeren bakım kompleksi cildin doğal rejenerasyonunu destekler.

Cildiniz tarafından kolayca emilir ve yağlanmaya neden olmaz.

DSC_0067

Hani mum deodorantlar var ya koltuk altı için, bu ürün de aynı mantıkla üretilmiş. Kapağını açıp altındaki aparatı çevirdikçe ürün çıkıyor,oldukça fazla gramajı var 25 gr,dilerseniz arkasını da bir okuyalım;

DSC_0060

Şimdi de uygulamaya geçelim;

DSC_0066

Tabii siz bu kadar açmayın, ben göstermek için açtım 😀 Yoksa kırılabilir, azıcık çevirseniz yeterli;

DSC_0053 (5)-tile

Ürün şu anlamda çok pratik, elinize kremi alıp ayaklarınıza yedirmiyorsunuz,hiç elinizi sürmeden ayaklarınıza uygulayabiliyorsunuz,ayrıca hemen emiliyor, yani dışarı çıkacaksınız ve ayak kreminizin emilmesini beklemek istemiyorsunuz,hemencik sürüp sandaletinizi,terliğinizi giyebilirsiniz. Şimdi ufak birkaç uyarım olacak;

 • Bence bu ürün kişisel,yani sadece 1 kişi kullanmalı,1 kişiye özel olmalı,aksi halde ayak sorunlarınızı başkasına bulaştırabilir veya başkasından kapabilirsiniz.
 • Üründen verim almak için uygulama yaparken mutlaka ayaklarınız ‘temiz’ olmalı. Çünkü ürünü kapatııp kaldıracaksınız,bakteri üreyebilir. Elbette içinde bakteri üremesine engel olan içerikler var ama biz yine de bu şekilde kullanalım.
 • Ürün çok sıcakta kalmamalı,ama buzdolabına da koymayın,güneş görmeyen bir çekmecede muhafaza edebilirsiniz.

Ürün hakkında yorumlarımı özetleyecek olursam;

 • Kesinlikle pratik ve hoşuma giden bir ürün oldu,
 • Belirgin bir kokusu yok,kokusuz,
 • Düzenli kullanımda ayak tabanlarımı daha da yumuşattığını gözlemledim,
 • Ayak tabanımda oluşan birkaç ufak sertliği daha da sertleşmeden kontrol altına aldım,
 • Ayak kokusu sorunum yok ama bu ürün ayak kokusu sorununu da ortadan kaldırıyormuş, dediğim gibi o etkisini gözlemleyemedim.
 • Bu ürünü BİM marketlerde veya ritueldebeaute.com da bulabilirsiniz.

DSC_0055 (3)

Diğer incelediğim ayak bakım ürünlerinin yazıları;

Watsons Ayak Kremi

Gratis Foot Factory Ayak Bakım Kremi

Evde Ayak Bakımı

Mediwell Aynısefa Özlü Topuk Bakım Kremi

Ritüel De Beaute markasına ait diğer ürün incelemelerim;

Özel Günler İçin Isıtıcı Bantlar

Siyah Nokta Bantı

Diş Temizleme Mendili

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!

 

 
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.