Ruj Seçiminde Merak Ettiğiniz Her Şey!

Ruj Seçiminde Merak Ettiğiniz Her Şey!

Dünyada her üç kadından birinin, dudaklarına daha alımlı, daha cazibeli, daha hoş bir görünüm kazandırmak için kullandığı rujun Fransızcada kırmızı anlamına gelen ‘rouge’ kelimesinden geldiğini biliyor muydunuz? Yüze güzel bir görüntü kazandırmasının yanında dudak derisini korumak ve aynı zamanda güzel bir koku ve tada sahip olmaları, makyaj malzemeleri arasında en çok tercih edilen bir ürün haline getiriyor. Peki her kadının makyaj çantasının olmazsa olmazı ruj renkerini teninize uygun seçmenin ve uygulamanın püf noktalarını biliyor musunuz? Gelin bilgileri gözden geçirelim…

Ruj Çeşitleri Nelerdir?

Her kadın gibi siz de girdiğiniz bir ortamda gözleri üzerinize çekmek veya daha cazibeli görünmek için makyajınıza epey bir zaman harcarsınız ve güzelliğinizi taçlandırmak için de dudaklarınıza ayrıca bir özen gösterirsiniz. Ancak iyi bir makyajın tamamlayıcısı olan ürünü seçmek için önce dudak tipinizi belirlemeyi unutmamalısınız. Normal, parlak, likit formda, kalıcı, nemlendiricili, ışıltı veren, kalem ve fırça ile sürülen, nude ruj, mat ruj gibi dudağınızın yapısına göre seçebileceğiniz ürünler bulabilirsiniz.

Ruj Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yüzünüze canlılık katmak ve yüzünüzü ortaya çıkarmak için dudaklarınızın yapısına göre en uygun ruju seçmeniz gerektiğini artık biliyorsunuz. Bunun için de dudaklarınız ince yapıdaysa ve dudaklarınızın dolgun görünmesini istiyorsanız öncelikle koyu tonlardan uzak durmalı, açık tonlu ve canlı renkler seçmelisiniz. Aydınlık bir renk olarak pembe tonları veya kırmızı tonları seçmeniz daha canlı ve daha dolgun bir dudak görünümüne sahip olmanızı sağlar. Unutmayın ki koyu tondaki ürünler dudakların ince görünmesine neden olabilir. Birçok kadın dolgun bir dudaktan yana ama siz dolgunluğu azaltmak isterseniz eğer koyu tonlarını seçmelisiniz. Bunun yanı sıra seçim yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesi de giyeceğiniz elbiseye uygun bir renk seçmektir. O gün giyeceğiniz elbise ve ruj rengi muhakkak birbirinden farklı olmalı. Yapacağınız farklı elbise ve ruj kombini ile daha cazibeli bir görünüm elde edeceksiniz. Bir diğer önemli nokta ise saç renginiz. Saçlarınız kızıl ise kayısı veya bej renkli bir ürün seçimi yüzünüze daha güzel bir görünüm kazandıracak. Sarışın biriyseniz eğer mercan ya da pembenin eşsiz tonlarından bir ruj rengi daha cazibeli bir görünüme kavuşursunuz. Kumral ve esmerseniz kırmızı renk tonlarını tercih etmenizi özellikle tercih etmelisiniz. Saç rengi ve ten renginiz koyu ise altın tonlarında bir renk seçmeniz halinde daha göz alıcı bir görünüm kazanacağınızdan emin olabilirsiniz. Öte yandan daha kalıcı bir görünüm istiyorsanız; içerisinde az yağ, çok mum olan ürünler seçmelisiniz.

Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Ruj sürmek basit gibi görünse de aksine pür dikkat isteyen bir iştir. İnsanlar genellikle dudaklarını büzerek sürmeye çalışır. Tam tersine hafifçe gülün ve dudaklarınızı büzmeden sürün. Dudaklarınız kurumuş ise öncelikle bir nemlendirici krem uygulayın ve daha sonra rujunuzu sürün. Dudaklarınıza şekil vermek ve taşmasını önlemek istiyorsanız bir dudak kalemi yardımıyla dudaklarınızın kenarını çizerek bunu kolaylıkla çözebilirsiniz. Daha göz alıcı bir görüntü olsun isterseniz eğer bir değil iki kat sürün. İlk katı sürdükten sonra bir kâğıt mendili dudağınıza bastırın, sonrada dudaklarınıza biraz pudra serpiştirin ve ikinci katı sürün.

Ruj Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Yapımında ana formül birbirine benzer olduğu halde ruj fiyatları her yerde farklı olabiliyor. Bunun sebebi yapımında kullanılan malzeme kalitesi fiyatın farklı olmasına neden oluyor. Yapım aşamasında kullanılan, bitkisel malzemeler, filtre oranları, boya yüzdeliği, kullanılan sedefler fiyat farklılığının bir diğer nedeni. Elbette güzel görünümlü ve şık bir ambalaj da fiyatta farklılık yaratabiliyor. Bu noktada önemli olan kalite ve fiyat performansını sağlayan ürünleri seçmek! Bunun için de önerimiz: Golden Rose! Gün boyu kalıcı ve göz alıcı bir görünüme sahip olmak isterseniz; ten renginize, zevkinize ve cebinize en uygun kaliteli ürünleri Golden Rose‘dan kolaylıkla bulabilirsiniz.

 
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.