SAÇ BAKIM RUTİNİM

Merhaba! Bakım konusu kozmetikten daha çok sevdiğim ve önem verdiğim bir konu. Bakım yapmayı, yeni ürünler deneyimlemeyi ve etkilerini gözlemlemeyi çok seviyorum. Bugün kullandığım ve beğendiğim birkaç saç bakım ürününden bahsedeceğim. Öncelikle uzun yıllar aynı ürünü kullanmaktan pek hoşlanmadığımı belirtmek istiyorum. Özellikle saç bakım ürünlerinde ve hatta şampuanlarda dahi sürekli kullanımda saçlarımın o ürünü eskisi kadar sevmediğini gözlemledim. 2 farklı şampuanı dönüşümlü olarak kullanıyorum. Saç bakım ürünlerinde de tıpkı şampuanımda yaptığım gibi dönüşümlü olarak kullanacağım ve farklı vaatleri olan ürünleri tercih ediyorum.

BeautyPlus_20151005110632_save

Benim saçlarım ne ince ne de kalın telli. Kopmuyor fakat uçlara doğru sık sık inceliyor. Saçlarımı evde kaldığım süre boyunca yüksek ısıdan ve maşadan uzak tutuyorum. En azından haftanın 2 günü onları kendi hallerine bırakıyorum. Eskiden her gün saçlarını yıkayan ve her duşta 3 kez şampuanlayan biriydim. Bu saçıma çok fazla zarar vermeye başladı. Ve kendimi zorlayarak 2 günde bir saçlarımı yıkamaya, daha az ürünle saçlarımı temizlemeye başladım. Saçlarım bu sayede eskisi kadar çabuk yağlanmıyor ve daha hacimli görünüyor.

DSC_0040

Saçlarım için uyguladığım 2 farklı maske var. Biri doğal yağlardan oluşan (bademyağı,zeytinyağı,sarımsak yağı, argan yağı ve hint yağı) diğeri ise çeşitli markaların hazır maskeleri. Saçlarıma yağ ile maske yaptığımda geceden yapıyor bonemi takıyor ve o şekilde uyuyorum. Ertesi gün saçlarımı yıkıyorum. Bu sayede tüm yağlar saçlarıma iyice nüfuz etmiş oluyor. Yağlardan oluşan bu maskeyi 2 haftada 1 diğerini ise haftada 1 uyguluyorum.

DSC_0042

Saçlarımı şekillendirirken pantene, elseve saç bakım yağlarını kullanıyorum. Öncesinde elidorun turuncu şişedeki durulanmayan saç şekillendirici kremini saç uçlarıma uyguluyorum. Bu şekilde saç uçlarımdaki yıpranma da en aza iniyor.

DSC_0041

Babyliss 25mm ve 32 mm maşaları ile saçlarıma dalga veriyorum. 32 mm daha çok kırık fön gibi iri dalgalar yaratıyor. 25 mm ise daha dalgalı ve hacimli olmasını sağlıyor. Saçlarımı pek düzleştirmesem de elimin altında yine bir babyliss düzleştirici duruyor.

DSC_0039

Sonrasında saçlarımı spreyleyerek buklelerin daha uzun süre dayanmasını sağlıyorum ve saç uçlarıma bir bakım yağı uygulayarak saç şekillendirmemi bitiriyorum. Umarım bu yazıda size yardımcı olabilecek bir bilgi bulmuşsunuzdur. Kendinize çok iyi bakın hoşçakalın.
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 4 yorum yapılmış.

  1. Hangi şampuanı kullanıyorsunuz? Bloğunuza ilk kez girdim ve dikkatimi çeken ilk şey saçlarınız oldu. Gerçekten çok güzeller.

    • çok teşekkür ederim öncelikle 🙂 ben 2 farklı şampuanı dönüşümlü olarak kullanıyorum genelde. Otacı veya pantene renksiz jel gibi olanı ve elseve mucizevi yağın şampuanını kullanıyorum. Şeffaf olan saçımı daha iyi arındırıyor,mucizevi yağ olanda besliyor ve kurumasını engelliyor 🙂

  2. Merhaba, ben bitkisel zigavus ürünlerini kullanıyorum.Saçlarım yıpranmıştı 5 haftadır kullanıyorum.Etkisini gösterdi.Saçlarım sağlığına kavuştu.

  3. Günlük saç bakımı yapmak zorunda kalıyorum çünkü saçlarıma sürekli işlem yapıyorum her gün şekil vermem gerekir bu sebeple bakımın da iyi olması ve saçlarımı koruması gerekiyor doğal keratin kullanıyorum saçlarım için farklı farklı ürün kullanarak uğraşmama gerek kalmıyor uzun zamandır patentli keratin sayesinde sayesin de saçlarım hep bakımlı ve sağlıklı şekil veremeden çıktığım zamanlar da bile hoş görünüyor hep.

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.