Sararan Tırnaklara Çözüm / Evde Tırnak Beyazlatma Yöntemleri

Uzun süre ojeye maruz kalan ve hava almayan tırnaklar sararır,rengi kırık beyaza döner,güçsüzleşir ve kırılmaya başlar.Evde uygulayacağınız doğal yöntemler ile tırnak sararmalarının önüne geçebilirsiniz.

Limon tırnak yüzeyini parlatır ve içerdiği asit sayesinde de tırnakları beyazlatma etkisi vardır. Hafta 1 uygulayacağınız bu pratik yöntem ile ojesiz de bakımlı görünen tırnaklara sahip olabilirsiniz. 2’ye kestiğiniz limona tüm parmaklarınızı batırıp en az 10 dakika bekletin;

DSC_0014-tile

Bu yöntemle tırnaklarınız beyazlarken güçlenecek ve kırılmaların da önüne geçmiş olacaksınız. Ayrıca bu yöntem katman katman tırnak soyulmalarının da önüne geçiyor.

Diğer bir tırnak beyazlatma yöntemi ise diş macunu ile yapılıyor. Özellikle ‘beyazlatma’ etkisi olan diş macunlarını tercih etmelisiniz. Bu pratik yöntemi 2 haftada 1 uygulayabilir ve tırnaklarınızın rengini 2 tona kadar beyazlatabilirsiniz. Uygulaması ise çok kolay. Diş macununu kalın bir tabaka halinde tırnaklarınızın üzerine sürerek 5’er dakika bekletin. Etkisini daha fazla artırmak için parmaklarınızı alüminyum folyo ile de kapatabilirsiniz;

DSC_0016-tile

Bu yöntemi uyguladıktan sonra mutlaka ellerinizi ve tırnak etlerinizi iyice nemlendirin. Diş macunu tırnak renginizi açarken kurutucu bir etki bırakacaktır. Tırnak yüzeyinizi çeşitli yağlarla ovarak kurumasının önüne geçebilirsiniz.Ben bu uygulamadan sonra Kalyon markasına ait tırnak bakım yağını tırnaklarıma masaj yaparak sürüyorum.

DSC_0011-tile

Evde kolaylıkla uygulayacağınız bu 2 yöntemin dışında tırnak sararmalarının önüne geçmek için;

Tırnaklarınızı en az haftada 2 gün hava alması için ojesiz bırakın,
İlla her gün oje kullanmak istiyorsanız çok koyu renkler yerine açık renklerdeki ojeleri tercih edin,
Hazır satılan tırnak yüzeyini beyazlatıcı cilalardan faydalanabilirsiniz,
Mutlaka oje sürmeden önce ‘base coat’ yani tırnak yüzeyinizi koruyan bir cila uygulayın. Bu şekilde tırnaklarınız renkli oje ile direk temas etmeyeceğinden daha az zarar görecektir.

Son olarak nacizane görüşümü de eklemek istedim; oje sürmek bakımlı olmak demek değildir. Ojenin güzel durması için önce tırnak bakımınıza ve tırnak sağlığınıza dikkat etmeniz gerekir. Yoksa ilerde hiçbir oje ellerinizi ve tırnaklarınızı güzel göstermeye yetmeyecektir. 🙂 Ojesiz ellerinizden çekinmeyin ve onları dinlendirmeyi ihmal etmeyin. Manikür rutinimi anlattığım yazımı okumak için tık tık (  Evde Manikür )

 

 
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.