Seba Med 50 Faktör Güneş Kremi İncelemesi

Merhaba güzel ailem! Blogumun BAKIM kategorisinde birbirinden farklı markalara ait bakım ürünlerini bulabilirsiniz. Bugün Seba Med markasının 50 koruma faktörlü güneş kremini sizlerle buluşturmak istedim. Eğer beni takip ediyorsanız hamileyim ve hamilelikte güneşten ekstra korunmak gerektiği için açıkcası kortum ve elim hep en yüksek koruma faktörü içeren güneş koruyuculara gitti. Seba Med 50 spf güneş koruyucu da son satın aldığım ürünlerden. Yazın başında almıştım hala kullanmaya devam ediyorum. Artık fikirlerim oturmuşken hemen sizinle de paylaşmak istedim, hadi başlayalım;

Seba Med Güneş Koruyucu 50 SPF

Güneşe karşı hassas ciltler için UVA ve UVB filtresi içeren aynı zamanda E vitaminli bir güneş kremi. Çok yüksek koruyucu olması güneş lekelerini büyük ölçüde engelliyor olsa da unutulmaması gereken şey aslında 45 dakikada bir tekrarlanması gerektiği, yani sabah sürünce tüm gün koruma sağlamıyor aslında.

Seba Med Çok Yönlü Güneş Koruyucu

Hemen size kıvamını, emilme hızını göstermek ve en önemlisi yorumlarımı paylaşmak istiyorum.

Bu krem ile ilgili sevmediğim birkaç özellikten bahsetmek istiyorum;

  • Yapısı diğer kullandığım kremlere göre daha katı,
  • Dolayısı ile emilmesi zor,
  • Ağırlık hissi bırakıyor,
  • Zor emiliyor..
  • Kısacası sevemediğim bir güneş kremi oldu diyebilirim..
  • Ha bunlara rağmen ciddi bir koruma sağlıyor, onu hissettim, sivilce, yağlanma yapmadı ama sevemedim işte ben daha hafif formüllere alışkınım, bunun yapısı kalın geldi..

Bakın sanki yoğurt gibi, anlaşılıyordur yapısının kalın olduğu..

Beyazlıkta bırakıyor hafif, sevemedim..

Yani hani ‘benim cildimin güneşten çoook korunmaya ihtiyacı var, yeterki hiç lekem olmasın’ diyorsanız korumasına laf edemem, cidden güzel koruyor cildi güneşten. Cayır cayır yaz aylarında kullandım, güneşte de gezdim, 1 tane lekem olmadı, hatta yüzüm hiç yanmadı, bembeyaz kaldı, bu anlamda güzel ama ben bir daha almam. Dekolte bölgeme, kollarıma sürerek bitireceğim.

Son olarak bu tarz güneş kremlerini güneşe çıkmadan en az 10 15 dakika önce uygulayın ki etkileşime geçsin.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.