SEVDİCEKLE TANIŞMA HİKAYEMİZ

Processed with VSCO

Sene 2010..Bir insanın değil içine yerleşmek,kalbinin köşe bucağına bile dokunmak imkansız geliyordu bana..Bir insanın kalbime tüm benliğiyle yerleşmesi,oraya tüm eşyalarını taşıması,iç organlarımı titretmesi ve midemdeki kelebeklerin uçuşması..Sene 2010..

Kendimi kime anlatmaya çalışsam kendimden daha çok uzaklaşmam,yalnızlaşmam,kimsesizleşmem ve düşsel yıkıntılarımın olduğu vakit..Sene 2010..Yanlışlıkla ölmüşüm gibi öyle ruhsuz,öyle umutsuz beklentisiz ve ‘sevgisiz’ bir yıldı..Bir insanı olduğu gibi kabul etmeye hazırdım,ama peki ya ben? Beni kim sevecekti, ciğerine sokacaktı, kaburga kemiklerimi sıkarak sarılacaktı bana..Herşey geçti,herşey geçti..Ben yanındayım, seni herşeyinle seviyorum.. Herşeyinle.. Seni ağlama nöbetlerinle,huzursuzluklarınla, iç yıkıntılarınla ve insanlara olan güvensizliğinle seviyorum..Beni kim sevecekti?

Hayatıma birini almam çok zordu o dönemler..Buğra hayatımdaki ilk insandı..Ondan evvelini hatırlamıyorum aslında..Evet birilerini sevmeye çalıştım,iç organlarımdan parçalar verdim onlara, her birine..Bir bütün olmak için eksik yanları hep ben tamamladım..Ama benliğimden eksilen organlarımla kalakaldım yerimde..Kimse beni sevmedi.. Kimse benliğime bir parça eklemedi..Taa ki Buğrayı tanıyana kadar..

ww

Buğra kuzenimin en yakın arkadaşıydı ilk okuldan beri..Buğra ile aynı ilk okulda okuyorduk. Sık sık kuzenimin evine giderdim,bir gün kapı çaldı,kuzenim evde yoktu ve kapıyı ben açtım..Onu ilk görüşüm o zamandı,sanırım orta okula gidiyordum.. ‘Şey merhaba,ben Erdem’in arkadaşıyım,Erdem evde yok mu,onun için gelmiştim..’

Arada Buğrayı görmeye devam ettim,çünkü kuzenimle sık sık birbirlerinde kalıyorlardı.Birbirimize bakmalarımız oluyordu ama saliselik bakışmalardan bahsediyorum size,yani öyle birşeyler anlayabileceğiniz manalı bakışmalara zaman olmuyordu..

Aradan yıllar geçti Buğra liseye başladı,bende öyle..O süreçte Buğrayı çok az görmeye başladım,bazen Facebook’una girip ajanlık yapıyordum tamam itiraf edeyim 😀 O zamanlar her evde bilgisayar olmazdı,arada komşunun, arkadaşın,cafe’nin bilgisayarına girer Facebook’umu açardım,90’lı yıllarda çocukluğunuzu yaşamışsanız ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız zaten 🙂 Ama asla eklemek yok! Çok utangacım o dönemlerde..Öyle böyle değil.. Bırakın onu eklemeyi,yüzüne bakarak konuşamıyorum o derece..

Ve aradan yine yıllar geçti..Size bu anlattığım hoşlanma hikayesi 8 yılı buluyor ama tık yok,öyle istikrarlı bir utangaçlık hikayesi bu 😀 Buğra liseyi bitirmiş,haberlerini alıyorum..Bende bitirdim.. Üniversite hayatlarımız başladı.. Artık başka biriydim,o eski utangaç Sıla yoktu,kendinden emin,insanların yüzüne bakarak konuşabilen ve cesur bir kadın vardı artık.. Ve ne yaptım bilin bakalımm..Umm şey…BUĞRAYI FACEBOOK’TAN EKLEDİM!!

Aslında bu kadar kendimi geri çekmemin en büyük nedenlerinden biri de Buğra’nın kuzenimin çok çok yakın arkadaşı olmasıydı..Sanki ona yanlış yapıyormuşum gibi hissediyordum hep kendimi..Sanki bana kızacak, kırılacak, ne bileyim kötü şeyler olacak diye yıllarca dizginleyip durdum kendimi..

Buğra ile ilk konuşmamız çok ama çok saçmaydı 😀 Sohbet bölümünü açıp birşeyler yazıp siliyorum..yazıp siliyorum..Buğra’da birşeyler yazıyor siliyor,yazıyor siliyor..Bu şekilde 1 saat felan geçti yani 😀 Sonra Buğra ‘merhaba sıla’ dedi.. Ölüyorum dedim,tamam ben iptal..Merhaba dedi..Hımm..Ne yazsam.. Düşünebiliyor musunuz bu söze 1 saat kafa yordum 😀 1 saat birşey yazamadım..O da ne Buğra profil resmimi beğendi!!! Kalp krizi geçiriyorum ben tamam..Sonra bir resmimi daha,bir tane daha..Beni hayal edin..Her bildirim gelişinde kalbim tekliyor..Şuan bile heyecan yaptım yahu..Huhhh…

Evde deli danalar gibi dolanırken pancar gibi kıpkırmızı suratım annemin dikkatini çekmiş olacak ki hemen yanıma yanaştı 😀 Annecim dedim bi dur annecim,ben ölüyorum zaten.. Derken kızkardeşim anladı tabi hemen durumu, ilk ona anlattım böyle böyle diye..İçim dahada kıpırdandı onlara bu durumu anlatınca..Yalnız farkındaysanız sadece ‘merhaba’ dedi,evlilik teklifi etmedi ama olaylara bakın 😀

Sonra bende ‘merhaba Buğra nasılsın..’ dedim..Bir süre o kadar saçma şeylerden konuşuyorduk ki anlatamam, şuan okusam kesin gülme krizine girerim 😀 Biz aynı mahallede oturuyorduk,facebook’ta sohbet ederken markete çilek almaya gideceğimi yazdım ve sohbetten çıktım. Altımda pijamadan bozma bir şey,üstümde yine saçma sapan birşey, sıfır makyaj,saçlar berbat..Bilin bakalım ne oldu 😀 Buğrada peşimden markete gelmiş!! Ben mal mal çilek seçiyorum,poşete koyuyorum felan,arkamdan bir el uzandı poşetime çilek koymaya başladı,kim bu be diye arkama bir baktım..Sonra yutkunamadım..Buğra gelmiş..Buğra..İlk kez,yıllar sonra ilk kez canlı karşımda gördüm onu.. Buğra gelmiş..Ayhhh… Buğra..

DSC_0187

Mmm..merhaba.. Buğra.. Gülüyor pis pis..Bende çilek almaya geldim diyor, reçel yapacak annem..Yalancı Buğra.. Çilek seçerken elimi tutuyor..Noluyo demeye kalmadan ‘elini mi kestin sen!!??’ Dur bi bayılıyım şurda.. İnsafsız Buğra,vicdansız..Elimi tutuyor..Napıyon sen napıyon..Öldürcen mi beni..

Marketten çıkıyoruz..Ben koşar adım eve gidiyorum,su içicem tüm bedenimden su çekildi çünkü 😀 5 saniyeliğine öldüm felan..Eve geliyorum,şöyle yatağıma boylu boyunca uzanıyorum,miğdemde kelebekler uçuşuyor, dünya toz pembe..Dünya harika bir yer..Ben uçuyorum..Aklımı kaybedecek kadar mutluyum..Elim ayağım hep buz gibi yazın ortasında,ısınamıyorum,soğuk soğuk terliyorum..Kalbim göğüs kafesime dar geliyor,göğüs kafesim parçalanacak kalp atışlarımdan.. Akşama kadar sürüyor bu his,ben hiç hareket etmeden saatlerce yatağımda o anı düşünüyorum..

Akşam facebook’a giriyorum ve Buğra telefon numaramı istemiş..Telefon numaramı..istemiş.. Telefon numaramı verir vermez bana mesaj geliyor..Sanki bilgisayarın başında bekliyormuş gibi.. (ki öyleymiş, pc başında sabahlıyormuş benden mesaj gelecek diye 😀 )  Mesajlaşmaya başlıyoruz..Attığı her mesaj beynimde kelimelere ayrılıyor,parçalanıyor,her bir kelimesi bedenimi titretiyor..Günlerce beynimi uyuşturuyor..

Bir gün mesaj atıyorum,kurstan çıktım,otobüsteyim eve dönüyorum diye..Tıpkı marketteki olay gibi..Arkamda bir nefes hissediyorum,koşmuş,nefes nefese kalmış..’kim bu dibime girdi yaaa’ deyip sinirle bir dönüyorum ki.. Buğra..Nefesi ensemde..Bana hiç olmadığı kadar yakın..Kokusunu duyuyorum ilk kez..Ne işin var burda diye soramıyorum,konuşamıyorum ki..Yol boyunca kalabalık otobüste arkamdan ayrılmıyor,sağa sola düşmemi engelliyor..Ben soğuk terler döküyorum..Yolculuk hiç bitmesin diyorum..

Otobüsten iniyoruz,Buğra tam gözümün içine bakıyor,’yarın buluşabilir miyiz başbaşa’ diyor..

Ertesi gün buluşuyoruz..Buluşma saatine 1 saat geç kalıyorum..Tüm elbise dolabını odaya seriyorum..Yok,giyecek hiçbir şey bulamıyorum..Herşey riskli,herşey beni kötü gösterecekmiş gibi geliyor..Elim titriyor ne saçımı ne makyajımı yapamıyorum..Bir şekilde evden çıkıyorum,yanına gidiyorum..Elinde çiçekle beni bekliyor.. Üstünde kırmızı-siyah kareli gömlek,altında kot pantolon,spor ayakkabıları..Saçları uzun,ama topuz yapmış.. Nereye gideceğimizi şaşırıyoruz..Bulduğumuz ilk yere atıyoruz kendimizi..Sipariş veremiyoruz sadece ‘su’ isteyebiliyoruz..

10719217_10205098132918743_2031609505_n-tile

‘Yazının bundan sonraki kısımları dünyada cennetini bulmuş bir kızın mutluluğunu içerir’ 😀

Buğra konuşuyor,ben dinliyorum..Dudaklarına bakıyorum,ağzından kelimeler dökülürken..Hiç göremediğim yüzünü ezberliyorum,kirpiklerine bakıyorum..Buğra konuşuyor..Benden yıllardır hoşlandığını anlatıyor..O konuşuyor ama ben anlayamıyorum..İçimdeki his uzay boşluğundan dünyaya düşmek gibi.. İçimdeki his daha önce hiç gitmediğim bir dünyaya yolculuk yapmak gibi..Beni sürekli takip ettiğini, neleri sevip sevmediğimi anlatıyor.. Bana beni anlatmaya başlıyor.. Şaşırıyorum!! Beni benden daha iyi tanıyor.. Yüzümdeki benleri, güldüğümde oluşan gamzeleri, en sevdiğim müzik gruplarını..Herşeyimi..Herşeyimi biliyor.. Bana beni yıllardır sevdiğini söylüyor.. Buğra konuşuyor ama ben konuşamıyorum..İçimdeki his uzay boşluğundan dünyaya düşmek gibi işte..

Akşam eve geldiğimde yine aynı duygular devam ediyor içimde..Artık ben ben değilim,bende değilim,biri beni seviyor.. Derken telefonuma bir mesaj geliyor..Sadece” Aşkım..” Sadece bu yazıyor.. Size bu mesajı kaç kez okuduğumu ya da ne durumda olduğumu anlatmayacağım..Bence tahmin ediyorsunuz 😀

11990689_862824130475752_1205826324707154386_n-tile

İlk buluşmamızda bana söylediği şey ‘sen benim evleneceğim kadınsın’ oldu.. Nasıl yani,ama nasıl?? Ben şaşırdıkça o bu cümleyi tekrarlıyor ‘biz evleneceğiz!’

İlişkimizin ilk gününden bu yana söylediği şey hiç değişmedi,beni ilk tanıyıp kalbine koyduğu gün buna eminmiş..

12027699_865909206833911_329974599016955736_n-tile

Üniversite hayatım boyunca hep yanımda oldu. Biz ayrı üniversitelerdeydik o mühendislik bitirdi ben ise Gazi üniversitesinde Turizm /Gastronomi okudum..Her gün yanıma geldi..Her gün bana destek oldu.. 1 gün bile birbirimize kırgın,küs geçirmedik..

3-tile

Anlatmadığım o kadar çok ayrıntı o kadar çok anı,o kadar çok yaşadıklarımız var ki..Yazı inanılmaz uzun oldu zaten o yüzden özetleyerek anlatmaya çalıştım 🙂

O günlerden bu yana 6 yıl geçti canlar..Şu satırları yazarken hala elim titredi,kalbim pır pır etti.. Geçen yaz nişanlandık..Ailelerimiz de tıpkı bizim gibi çok ama çok iyi anlaştılar..Evlenmemize son bir adımımız kaldı o da askerlik.. Şimdi askerde sevdicek..Ben yine her gün onunla uyuyup uyanıyorum,her saniye onu düşünüyorum..

DSC_0011

Hayatınıza o ‘doğru’ kişi girdiğinde hissedeceksiniz,tüm benliğinizi alıp cennete götüren o hissi hep hisseceksiniz..

Umarım keyifle okumuşsunuzdur,hepinizi çok öpüyorumm 🙂
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 19 yorum yapılmış.

 1. vallahi ne yalan söyleyim şu blogunu keşfettiğim günden bu yana bu yazıyı bekledim 😀 Allahımmmm o kadar güzelsiniz kii Rabbim ömür boyu mesut etsin sizi!! Ya nasıl heyecanlandım okurken,kalemin çok kuvvetli,daha fazla yaz aşk hikayenizi nolurrr

 2. kız minnoş bu ne güzel hikaye,bundan dizi olur,film olur vallahi,kalemine yüreğine sağlık <3

 3. nolur devam et daha fazla şey yaz okuması inanılmaz heyecanlandırdı beni,harikasınız ikinizde maşallah…

 4. ya..allahım..ne güzel yazı..bende bu yazıyı bekleyenlerdendim..buğrayı da tanıyoruz artık..öyle güzel bir sevgin ve yüreğin var ki o hislerin tam şurama kalbime geçti sanki..daha fazla yazsan keşke böyle hayata dair anılarını..kalemin çok kuvvetli,tanışmıyoruz ama seni seviyorum hep mutlu olun..

 5. BEN HAYATIMDA BÖYLE GÜZEL BİR AŞK HİKAYESİ OKUMADIM!! BUNU NASIL BAŞARDIN BİLMİYORUM AMA O HEYECANINI ACAYİP HİSSETTİM!! TUTMAYIN BENİ HOŞLANDIĞIM ÇOCUĞA AÇILMAYA GİDİYORUM,YA ALLAH BİSMİLLAH 😀

 6. bu yazı bir seri olmalı ve devamı gelmeli bence,tüylerim diken diken oldu resmen..ne güzel anlatmışsın yaaa,roman gibiii aynııı! gizemce çocuğa açıldın mı naptın bizide bilgilendir bhjakhdkaj 😀 😀

 7. gördüğüm en tatlı çiftsiniz,hikayenize bayıldım,çok mutlu olun inşallah,gelinlikli resimlerini evlilik anılarını paylaşırsın bir gün burada inşallah canımm

 8. oo işte beklediğim yazıı <3 daha evvel hikaye-masal gibi birşey yazmıştınız onada bayılmıştımm..nişan kısmı çabuk geçilmiiş orayıda anlatın lütfen nasıl bişanlandınız,sözünüz ve isteme gününüz neler yaşadınız,öpüyorumm

 9. rabbim bir ömür mutlu etsin sizi,inşallah evlilik fotoğraflarınızıda bizimle paylaşırsınız,sizi,hayatınızı sürekli takip ediyorum,eniştemiz askerde,allah hayırlı tezkereler versin,sizi birbirinize kavuştursun amin

 10. Güzel kızım,gözlerinin içi hep gülsün,rabbim bu mutluluğunuzu daim etsin inşallah..Dopdolu bir blog,güzel bir aşk hikayesi, prenses bir kız ve yakışıklı bir oğlan..Peri masalınızı birliktelikle noktalayın,bir yastıkta kocayın..

 11. ağlıcaktım nerdeyse yaa ne kadar heyecanlıı gençlik dizisi gibi valla 😀 başrollerinde siz oynasanız dizi çekilse izlerim 😀

 12. Hepinize,yorum yapan herkese çok teşekkür ederimm,beni çok mutlu ettiniz, güzel yüreğiniz ve dualarınız için,heyecanıma,sevgime ortak olduğunuz için çok teşekkür ederim,iyiki varsınız :))

 13. Öyle güzel yazmışsın ki ve ben öyle iyi anlıyorum ki seni. Demek ki benim hissettiklerimi hissedenler de varmış. Biz lise aşkıyız, üç sene oldu, şimdi üniversitedeyiz. Umarım o yüzleri biz de parmaklarımıza takabiliriz bir gün. Asker yolu bekleyebilirim umarım senin gibi. Ve umarım göz açıp kapayıncaya kadar geçer zaman da sevdiceğine hemen kavuşursun 🙂

  • ne güzel lise aşıklarıı <3 güzel yüreğin ve yorumun için teşekkür ederimm,Rabbim sevginizi daim etsin 🙂

 14. ben 24 yaşındayım. hic sevilmedim. bi ara sandım. ama yanılmışım. umarim biri de beni böyle sever. zira ben kendimi birakamaya hazırım.

 15. Merhaba, daha öncesinde sitenizi keşfedip beğendiğim oje numaralarını bir kağıda yazarak edinmeye çalıştım 🙂
  bugün tekrar incelerken tırnak şekli değiştirme yazınızı ararken baktım ki tüm yazdıklarınızı okumaya başlamışım 🙂
  tüm yazılarınız güzel fakat bunda ayrı bir güzellik var. okurken yüzümden gülümsememi silemedim, mutlu oldum e hadi olsun artık derken buldum kendimi :))) mutluluğunuzu, heyecanınızı hissettim.
  umarım çok çok mutlu günleriniz olur 🙂 allah bir yastıkta kocatsın 🙂 mutluluğunuz artsın azalmasın 🙂
  sevgiler 🙂

  • çok çok çoook tatlı bir yorum buu <3 nasıl teşekkür etsemm..mutluluğuma dahil olmuşsun, daha ne isterim kii..çok teşekkür ederim hem okuduğun için hem de bana bu güzel yorumu gönderdiğin için. Gecemin mutluluğu oldun resmen :)))

 16. Canim ben @makyajkurabiyesi O kadar heyecanla okudum ki sizin askinizdan benim gozlerim yasardi masallah size hep boyle mutlu olun kuzum

  • canımm hoşgeldin bloguma, çook teşekkür ederim yorumun için de ayrıca :))))

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.