Severek Kullandığım Vücut Bakım Ürünleri / Peeling, Vücut Yağı ve Daha Fazlası

Merhaba güzel ailem! Ah canım blogumu, yazmayı nasıl da özlemişim! Sanırım bugüne kadar verdiğim en uzun aralardan birini verdim, yaklaşık 2 haftadır klavye başına geçmedim! Ama mazaretlerim vardı.. Neyse bunlar başka bir ‘sohbet’ konusunun konusu. Biz şimdi bir süredir kullandığım, oldukça memnun kaldığım, buraya yazılmayı hak etmiş vücut bakım ürünlerinden konuşalım..

Vücut Bakımı

Cilt bakımı deyince aklımıza hemen yüzümüz, dudaklarımız, göz çevremiz geliyor, ama eller, ayaklar, dekolte bölgesi, tüm vücut bölgeleri maalesef unutuluyor veya bakımları atlanıyor.. Bazen zamanımız olmuyor, bazen ideal ürünü bulamıyoruz.. Ama vücudumuza yapacağımız en güzel yatırımlardan biri çatlak oluşmaması için bolca nemlendirmek ve mümkünse biraz da masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırmak.. İşte bu yüzden sizlere çok pratik, 5 dakikada bakımlı bir vücuda kavuşabileceğiniz ürünler önereceğim, hadi başlayalım;

Favori Vücut Bakım Ürünlerim

vücut bakımı blog

Şöyle minimal, küçücük kutuya sığan, çok işlevsel ürünleri bir araya getirdim. Öyle saatlerce bakım yapmak gerekmiyor, bir kere alışınca bu ürünler ile duştan sonra 5 dakikacık yetiyor. İlk ürünümüz ile başlayalım;

Rossmann Welness Beauty Deniz Tuzlu Peeling

rossmann peeling

Peeling yapmak veya vücuda kese yapmak benim asla vazgeçemediğim bir rutin. Ne işe yarıyor derseniz kısaca;

  • Bacaklarda batık oluşumunu engelliyor,
  • Vücuttaki ölü derilerden arındırıyor,
  • Tırnak kenarındaki kurulukları alıp tırnak etini gideriyor,
  • Hızlı manikür oluyor, tırnak etlerini kesmekle uğraşmıyorsunuz,
  • Ayaklarda nasır, sertlik oluşumunu engelliyor, yumuşatıyor,
  • Diz dirsek kararmalarını, kurulukları gideriyor

Rossmann mağazasında bulduğum bu Welness Beauty deniz tuzu peeling hem yağ hem tuz karışımından oluşuyor, tanecikleri iri ve sert, özellikle ayak bakımında kullanmaya bayılıyorum. Duştan çıkmadan hemen önce peelingimi yapıp duruluyorum, tuzdan arınıyor vücudum ama kalan o hafif yağlı tabakayı vücuduma yediriyorum, pamuk gibi oluyor.

Rossmann Welness Beauty Vücut Yağı

rossmann vücut yağı

Daha evvel başka bir çeşidini kullandığım Rossmann Welness Beauty vücut yağının yeni ‘Lotus’ versiyonunu da çok sevdim! Diğer kullandığım yağ incelemesi için TIK.

Duştan çıktıktan hemen sonra daha sular üzerimdeyken 2-3 pompa bu yağdan avcuma alıp hızlıca masaj yaparak tüm vucuduma uyguluyorum. Özellikle çatlamaya en meyilli bölgeler olan karın, kalça, bel çevresine masaj ile yediriyorum. Zaten hemen emiliyor. Yağ olması gözünüzü korkutmasın. Bugüne kadar ne yağlı his yaşadım ne de kıyafetlerime leke yaptı. Sadece 2-3 dakika kurumasını, emilmesini beklerseniz yeterli olacaktır.

Mis kokusu, hızlı emilmesi, yüksek nem performansı, tenimi ipek gibi göstermesi ile favorilerimden, ha unutmadan fiyatı da piyasadaki yağlara oranlar çok uygun!

Nuxe Çok Amaçlı Kuru Yağ

Özel bir yere gideceksek, dekolte giyeceksem veya tenimin daha pamuksu, daha parlak gözükmesini istiyorsam elim Nuxe çok amaçlı kuru yağa gidiyor. Kokusuna aşığım, verdiği etki ipeksi bir his. Özellikle boyun ve dekolte bölgeme kullanmak için tercih ediyorum. Yüzüme de hızlıca sürüp üzerine makyajımı yapabiliyorum. Ayrıca saçlara da uygulanıyor. 5 dakikada yüz, vücut, saç bakımı tamam!

Nivea Pearl Beauty Koltuk Altı Mum Deodorant

Duştan sonra temizlik hissini daha uzun süre yaşamak ve terlemeyi kontrol altına almak için kokusu varla yok arası Nivea Pearl tercih ediyorum.

Body Fantasies Wedding Day Fantasy Vücut Spreyi

Uzun zamandır favorim olan, kokusu pudramsı, tertemiz olan Body Fantasies markasının bu vücut spreyini uygulayıp vücut bakımımı bitiriyorum 🙂

Belki size uzun ve yorucu geldi şimdi böyle anlatınca, ama inanın duştan sonra 10 dakikayı kendinize ayırmak hem sizi mutlu edecek hem de bu rutinden şaşmazsanız daha bakımlı bir vücuda sahip olacaksınız.

Okuduğunuz için teşekkürler, krem, cilt bakımı önerilerimi BAKIM kategorimden bulabilirsiniz.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.