Sezon Trendi Mom Jeans Kombinim

Merhabaa güzel ailem, bugün bir moda yazısıyla sizlerleyim. Bildiğiniz gibi son yıllarda moda geçmişe dönüş yaşıyor. 90 lı yıllar ve 2000 li yılların uyarlaması da diyebiliriz. 2000 li yılların gösterişli parlak kumaşları ile 90’lı hatta 80’li yılların rahat bol kot pantolonları, yüksek bel parçalar ve kemerler geri döndü. Bende tahmin edeceğiniz gibi zaten vintage yani eski giyinmeyi seven biri olarak hemen farkında bile olmadan bu modaya uyum sağladım 😀 Onların tabiri ile Mom Jeans bizim söylemimiz ile ‘anne kotu’ şu sıralar aşırı popüler. Ben oldum olası bu tip kotları çok severdim zaten, ama bulması zor oluyordu açıkcası. Annemin dolabını karıştırıp birkaç kot bulmuşluğum var evet ama bedeni uymuyordu. Moda geri dönünce mağazalar bu güzelim kotlarla doldu taştı, işte benim anne kotu kombinim, itiraf etmeliyim ki uzun süredir bu kadar rahat kesimli bir kot giymemiştim, OHH BEE dedim içimden;

mom-jeans-kombinleri

Ben bu kotu tesadüfen Addax mağazasında görüp aldım. Tek bedeni kalmıştı. Modeli de tam istediğim gibiydi. Eevet mom jeans bulmak kolay ama armasız, yırtıksız ve böyle düz bir kot bulması zor olduğundan çok sevindim. Kodunu hatırlamıyorum maalesef ama mağaza çalışanlarının söylediğine göre ‘klasik mom jean’ olarak geçiyormuş bu model. Aynı modelin biraz farklı kumaştan 2 çeşidi daha vardı, beğendiyseniz bakabilirsiniz.

mom-jeans-addax

Spor ayakkabılarım ise Strawans sayfasından, şu yazımdan daha detaylı bakabilirsiniz. Ben yüksek bel kotları biraz daha kısa üstler ile giyiyorum veya uzun, bol tişörtlerimi içine sokuyorum, bağlıyorum. Böylece kotumun modeli daha çok belli oluyor. Dediğim gibi kot inanılmaz rahat, şu sıcak günlerde o kadar iyi geldi ki, bol ve kumaşı da kalın değil, sıkılmıştım o dar paça havuç pantolonlardan.

mom-jean-modelleriUmarım keyifle okumuşsunuzdur ve kombinimden biraz olsun ilham almışsınızdır 🙂 Daha fazla kombini moda yazısı okumak isterseniz MODA kategorime mutlaka göz atın derim.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. canım aşırı beğendim çok güzel ben bulamadım ya rica etsem internet sştesinden bakıp link verebilirmisin :((

    • canım netten almadığım için yanlış olmasın şimdi kodu 🙁

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.