St. Ives Fresh Skin Kayısı Özlü Scrub

Merhaba güzel ailem! Cilt bakımında peeling adımı benim için olmazsa olmazlardan1 Cildimdeki ölü deriyi atmak, cildimi nazikçe soyup yenilemek ve siyah noktalardan arınmak için her zaman peeling uygulaması yaparım. Haftada 2 kere mutlaka peeling yapıyorum. Cildim hassas veya kızarmaya müsait değil, aksine oldukça kalın ve dayanıklıdır. Hal böyle olunca o ‘keseleme’ dediğimiz işlemi yapan, gerçekten granüllerini hissedebildiğim peelingler hoşuma gidiyor.. Peeling tercihi kişiden kişiye çok değişir. Örneğin hassas ve hemen kızaran ciltler asla peeling uygulamamalıdır, veya aktif akneye sahip kişiler peelingden uzak durmalıdır. Çünkü aktif akneyi tüm yüzünüze yayabilirsiniz. Ama benim gibi aktif akne sorununuz yoksa ve granüllü peelinglerin o tertemiz etkisinden hoşlanıyorsanız size aşık olacağınız bir ürün önerisi ile geldim! St. Ives Fresh Skin Kayısı Özlü Scrub içerisinde doğal kayısı çekirdeği, mısır ve ceviz kabuğu bulunan bu peelingin içerisinde yağ bulunmuyor! Ayrıca paraben ve ftalat da bulunmuyor, hadi incelemeye geçelim!

St. Ives Kayısı Özlü Peeling

Böyle inanılmaz tatlı bir kutu ile geldi ürün! İçimden ‘keşke küçük olsaydım, şimdi bu kutuyu barbie bebeğimin gardolabı yapardım’ dedim 😀 Hala atamadım kutusunu, ne yapayım benim zaafım da bu! St. Ives markasından deneğim ilk ürün bu arada.

Ta daaa! İşte bu tatlış kutunun içinden çıkan ‘kocaman’ peeling! Kocaman diyorum çünkü tam 170g! E haftada 2 güncük mercimek tanesi kadar kullanıyorum, uzuun uzun yetecek ürün var içinde yani! Bu arada ürün hakkında söylemem gereken ilk şey; KOKUSU! Bu kadar güzel ve doğal kokan başka bir peeling daha denemedim! Öyle güzel bir kayısı kokusu var ki, hani kayısıyı direk yüzüme sürsem ancak böyle kokar, aşığım kokusuna!

Kayısı özleri ile hazırlanmış bu ürün cildinizi derinlemesine temizleyerek cildinizi ölü hücreler, kir ve yağlardan arındırır. Cildinizin pürüzsüz ve parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.
 • Yağsız formüle sahiptir.
 • Dermatologlar tarafından test edilmiştir.
 • %100 doğal soyucu kullanılmıştır.
 • %100 doğal özler ile formüle edilmiştir.
 • Paraben ve ftalat içermez.
 • Formülünde hayvansal içerik bulunmamaktadır.
İçeriğindeki;
Kayısı: Yüksek oranda karotenoid ve süper etkili antioksidanlar içerir. Tüm bu doğal güç cildinizin çok iyi görünmesini sağlar. Cildinize nazikçe bakım yapar ve cildinizi besler.
Mısır Çekirdeği: Hücre yenilenmesini teşvik eden yumuşak, nazik fakat bir o kadar da etkili peeling etkisine sahiptir.
Ceviz Kabuğu: Ceviz kabuğu serttir. Ancak peeling için özel bir şekilde formüle edilmiş ve toz şekline getirilmiş yapısıyla önemli bir scrubs etkisi oluşturur.
Kullanım Şekli: Yüzünüzü su ile nemlendiriniz. Parmaklarınız yardımıyla masaj yaparak ürünü yüzünüze dağıtınız. Su ile durulayınız. Göz ile temasından kaçınınız. Temas halinde bol su ile yıkayınız. En iyi sonuç için haftada 3-4 kez kullanılması önerilir.

Gelelim benim St. ıves peeling yorumlarıma;

 • Öncelikle yazının başında da belirttiğim gibi en fazla haftada 2 gün peeling yapıyorum, söylendiği gibi haftada 4-5 kez çok fazla bence,
 • Yüzümü ıslattıktan sonra asla ‘bastırmadan’ çok nazik hareketlerle, parmak ucumla özellikle pürüzlü bölgelere, burnuma ürünü yayıp masaj yapar gibi ovalıyorum
 • Eğer bastırırsanız muhtemelen cildinizi çizer, içerisindeki granüller hissedilir biçimde çünkü,
 • Eğer cildiniz aşırı hassas ise önermem, normal tüm ciltler kullanabilir,
 • Bu peelingi sevmemin 3 ana nedeni var aslında;
 1. Kokusu muhteşem! Cildimde kalıyor 2-3 saat, kendimi harika hissediyorum
 2. Yanaklarım daha kuru olmasına rağmen kremsi formülü ile peeling yaparken asla cildim kurumuyor
 3. Duruladıktan sonra cildim yumuşacık, bebek poposu gibi oluyor ve parlıyor, gerginlik hissetmiyorum

Eğer granüllü, hissedilir derecede peeling etkisi yapan peelingleri seviyorsanız alın, sonra vay efendim ‘Sıla cildimi kızarttı bu’ demeyin 😀 Ben seviyorum, ama uyarımı da yapıyorum.

Yüzümde 2 dakika bekletiyorum en az, böylece peeling dışında içindeki o nem veren kremsi formülde cildimi besleyip aydınlatıyor, maske gibi düşünmeyin ama sadece 2 dakikacık tutuyorum cildimde, bu benim uydurduğum bir adım, siz direk durulayabilirsiniz.

St İves ürünlerini online olarak satın alabilirsiniz, sanırım Migros markette de varmış canlar.

Daha fazla BAKIM yazısı ve incelemelerim için tıklayın!

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.