THE PİNK ELLYS STİCK FONTOTEN-KAPATICI İNCELEMESİ

Merhabaa güzel ailem, bugün birlikte The Pink Ellys markasına ait stick formda kapatıcı-fondoten incelemesi yapacağız. Benim ilk stick fondotenim kendisi, bu yüzden kullanımı bana oldukça değişik geldi. Yazıma başlamadan önce The Pink Ellys ürünlerini nerelerden alabileceğinizi söyleyip kafanızdaki soru işaretlerini gidereyim. Bu markayı Cosmo Home mağazalarından ve The Pink Ellys Shop adresinden alabilirsiniz. O zamaan hadi hemen incelememize başlayalım;

stick_fondoten

Çift taraflı bir kapatıcı-fondoten ürünü, 2 farklı rengi var. Koyu olan taraf ile çok beyaz tenliler kontür bile yapabilir. Açık olan kısmı ise kapatıcı veya aydınlatıcı olarak kullanılabilir. Aydınlatıcıdan kastım parlak olması değil, yüz kontürü için aydınlık olması gereken yerleri aydınlatabilirsiniz. Çene, elmacık kemiği, göz altları, burun kemiği üstü, dudak kenarları gibi.

stick_kapatici

Ürünün ismi ve rengi ‘Nude – Sense Duo’ sloganı ise ‘Pürüzsüzlüğünü Koru! ‘

Gerçekten şirin bir ambalajı var. Alttan çevirdikçe ürün çıkıyor.Yalnız dikkat edilmesi gereken konu alttan çok çevirmemek, aksi halde ürün stick formda olduğundan en ufak baskıda kırılabiliyor (benimki kırıldı 🙁 ) Ama hemen bastırarak geri yapıştırmaya çalıştım, şuan düzeldi. Siz dikkat edin bu duruma kullanırken canlar, azıcık açın, öyle uygulayın.

stik_fondoten

Görüldüğü gibi koyu kısmı bana oldukça koyu geldi. Ama bu durum benim için iyi oldu, kontür yapmak için kullanıyorum. Özellikle burnumu kontürlemek için harika oluyor. Açık kısmını bütün olarak göz altlarıma kapatıcı gibi uygulamayı denedim ama biraz zor sabitlendi ve ağır durdu açıkcası. Kapatıcılığı yüksek. Eğer özel bir yere gicecekseniz, yoğun gece makyajları için göz altlarınıza kullanabilirsiniz. Ama ben günlük olarak fondoten bile kullanmadığımdan sırıttı göz altlarımda.

Bölgesel kullanıma daha uygun. Özellikle sivilce lekelerinin üzerine parmak ile pıt pıt uygulanırsa güzel kapatıyor. Bu arada bence ürünü direk yüzünüze değil de elinizle, fırçalar ile yüzünüze uygulamanız daha doğru olur. Bakteri transferi olmaması için bu şekilde kullanırsanız daha sağlıklı olur.

choker_kolye

Dudak kenarlarımda rujumu daha keskin göstermek için açık tarafındaki kapatıcıyı kullandım. Bu ürünü rujlarımın kenarlarına, kaş altlarıma incecik uygulamayı çok sevdim. Kontür rengi için başka bir yazı hazırlamayı düşünüyorum. Nasıl kontür yapılır, yüz şekillerine göre kontür yapma teknikleri, kontür ile burun küçültme, kaldırma, inceltme gibi konuları diğer yazımda bulabilirsiniz.

stik_kapatici

Özetleyecek olursam tüm yüze kullanım için sevmedim ama kontür yapmak ve bölgesel kapatmak istediğim yerler için sevdim. Ama tabii bu benim kişisel görüşüm, siz çok yüksek kapatıcılık seviyorsanız günlük olarak ta kullanabilirsiniz. Bu arada ürün bence aşırı yağlı ciltler için uygun değil. Sabitleme gerektiriyor. Kuru ciltler daha çok sever 🙂

Umarım faydalı bulmuşsunuzdur. Diğer markalara ait fondoten incelemelerim;

Rimmel Match Perfection Fondoten

Note Fondoten

Maybelline Affinitone Fondoten

Rimmel Wake Me Up Fondoten

Farmasi BB Krem

Revlon BB krem

Nivea – Garnier BB Krem

Diğer markalara ait kapatıcı incelemelerim;

Rimmel Match Perfection Kapatıcı

Alix Avien Stick Kapatıcı

Maybelline Affinitone Kapatıcı

Dirty Works Corrector İncelemesi

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!

 
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.