Uçuk Nedir, Nasıl Geçer? / TTO Uçuk Kremi

Merhabaa güzel ailem, bugün sık sık canımı sıkan uçuk hakkında konuşacağız. Ben özellikle iyi besleneyip iyi uyuyamadığımda ve ateşli hastalık geçirdiğimde kaçınılmaz son oluyor UÇUK! Bir de eğer tester ruj vs denediysem (artık töğbe ettim asla denemiyorum) anında uçuk çıkıveriyor dudağımda. Benim genelde dudağımda çıkar uçuk ama birkaç defa de burun içimde çıkmıştı. Uçuklarım maalesef geç iyileşiyor çünkü hep elim gidiyor ve kabuğu kaldırıyorum 🙁 İşte bu yazıda benim gibi sık sık uçukla mücadele edenler için en memnun kaldığım uçuk kremini paylaşacağım;

tto-ucuk-kremi

TTO genel anlamda içerik listesinde organik sertifikalı içerikler bulunduruyor. Bu uçuk kreminin vaati 24 saatte uçuklu bölgeyi baterilerden arındırarak iyileşme sürecini hızlandırması. İçeriğinde çay ağacı yağı bulunuyor, çay ağacı yağı bildiğiniz gibi hem sivilce, iltahaplara iyi geliyor hem de bu tarz uçuk, isilik gibi şişkinlik ve acı veren yaralardaki bakterilerin üremesini engelliyor.

ucuk-kremi

Diğer uçuk kremlerinde enn nefret ettiğim şey sürdüğümde tamamen kupkuru yapıyorlardı dudağımı. O kuruluğu nemlendirmek için de başka krem sürüyordum. Hoop uçuk krem ile besleniyordu.. Uçuğum gerilip kanıyordu kuruluktan.. Şuan uçukla baş etmeye çalışanlar ne demek istediğimi anlar. Bir taraftan uçuğu kurutmanız gerekir diğer taraftan o kuruluk gerilir kanar, ateş yapar.. İşte bu uçuk kremi hiç kurutmadan germeden uçukla savaşıyor, o yüzden memnun kaldım. Eczanelerde bulabilirsiniz tabii ki. İnternette de bir sürü online sitede satışı var.

tto-ucuk-kremi-kullananlar

Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur, daha fazla bu tarz yazılar okumak isterseniz BAKIM kategorime göz atabilirsiniz 🙂

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.