Ulric De Varens Kargosu / Varens In The Sky / Cotton Musk Original

Merhaba güzel ailem! Blogumun en sevilen ve en çok okunan kategorilerinden biri şüphesiz PARFÜM kategorisi! Bende hem yazmayı, hem yeni kokular deneyip sizinle buluşturmayı çok seviyorum! Bugün uygun fiyatı ve ulaşılabilirliği ile çok sevdiğim bir Fransız kreator parfüm markası olan Ulric De Varens markasının 2 yeni parfümü mercek altında olacak. Hatırlarsanız sanırım geçen yaz Ulric de Varens markasının 2 farklı parfümünü daha incelemiştim, onları da okumak isterseniz TIK 

O zaman önce çok şık ve özenli hazırlanmış kutuya göz atalım, ardından hemen parfümlerin notalarına ve bende uyandırdığı hislere geçelim;

Ulric De Varens markası Fransız kreatör parfümler üretiyor, fiyatları 60 TL civarında oluyor, Watsons, Gratis, Rossmann, tshop, Cosmetica, ve udv.com.tr adresinde bulabilirsiniz. Bu yüzden oldukça ulaşılabilir bir marka. Markanın birbirinden farklı kadın ve erkek parfümleri bulunuyor. Eminim aradığınız, size hitap eden bir kokuyu bulursunuz.

Cotton Musk Original ve Varens In The Sky isimli 2 kokuyu benimle paylaştılar, hem de nazik bir not ve harika hazırlanmış bir kutu ile 🙂 Üstelik kutunun içinden biir sürü tester parfüm bile çıktı;

Eğer isterseniz markanın diğer parfümlerini de tester kokular ile kısa kısa tanıtabilirim, yorum bırakmanız yeterli 🙂

Şimdi gelelim bu 2 parfümün incelemesine;

Ulric De Varens Cotton Musk Original

Çiçeksi, Misk

Şehvetli ve sıcak misk ile portakal etkisi tepe notalarını oluştururken kalbi masum ve hassas hanımeli yasemin ve frezyanın  nazik dokunuşuna açılır. Alt notalarda sandal ağacını yumuşak dokunuşu vanilya ve tonka taneleri ile bütünleşerek unutulmaz bir iz bırakır.

Ulric de Varens Cotton Musk hakkında söyeyeceğim ilk şey masumiyet.. Hani bebek kolonyaları olur ve böyle yumuşacık kokar, insanın içini baymaz, kokladıkça koklayasınız gelir ya.. Hıh işte tam olarak öyle yumuşacık, sıcacık bir koku.. Bence genç kızlara çok ama çok yakışacak bir koku. Şişesi pembe diye aklınıza şekerli, tatlı bir koku gelmesin, aksine daha çok çiçeksi bir koku. Çok beğendim, kesinlikle elimin gideceği bir koku. Hem baş ağrıtmıyor, hem çiçeksi hem de içinde tarif edemediğim bir masumiyet, yumuşaklık ve çekicilik var. Kalıcılığı orta derecede. Yani sabah sıkarsanız öğlene kadar hissediliyor. Akşama doğru alt notalarını sergilemeye başlıyor. Alt notaları da odunsu ve inanılmaz ferah!

Ulric De Varens In The Sky

Egzotik Çiçekler, Meyvemsi

Narenciyelerin açılışı ile hayat bulan koku, frenk üzümü ve beyaz çiçeklerle karışır. Kalbindeki yasemin silhatın yoğunluğunda akmaya devam ederken koku tuzlu karamelin misk bulutu ile çevrildiği alt notalarında olgunlaşır.

Varens in the sky kokusunu Cotton musk ile karşılaştırdığımda bir tık daha ağır diyebilirim. Ama aklınıza baş ağrıtıcı ve rahatsız edici bir koku gelmesin. Mesela Cotton musk gündüz kullanımına uygunda Varens in the sky akşam buluşmalarıi gece yemekleri, düğün, mezuniyet gibi özel ortamlara daha uygun olacaktır.

Kalıcılığı Cotton Musk’a göre daha yüksek. Neredeyse tüm gün aynı kokuyu yansıtıyor. 2 fıs yeterli olur, tüm gece sizinle kalacaktır. Temiz kokan ama aynı zamanda biraz da seksiliği yansıtan bir kokusu var. Orta yaş, orta yaş üstü veya genç kızlar dahil olmak üzere tüm yaş gruplarının kullanımına uygun.

Blogumda incelediğim tüm parfüm koleksiyonumu okumak için Parfüm kategorimi ziyaret edebilirsiniz.

Umarım keyifle okumuşsunuzdur. Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım  instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.