ULRİC DE VARENS MARKASININ 2 YENİ KOKUSU / RUBİS VE SAPHİR PARFÜMLER

Merhabaa güzel ailem, bugün yazmaya can attığım, yazarken çok heyecanlandığım bir konuyla sizlerleyim. Beni bir süredir takip ediyorsanız kokulara özel bir ilgimin olduğunu da anlamışsınızdır. Geçtiğimiz günlerde beni çok mutlu eden bir kargo aldım, Ulric-de-varens.com bana piyasaya yeni çıkaracakları 2 yeni kokuyu gönderdiler. 10 ekimde piyasaya sürülecek bu kokuları Watsons mağazalarından alabileceksiniz. İşte Ulric-de-varens markasının 2 yeni kokusu ‘Saphir & Rubis’ ;

uygun_fiyatli_parfumler

Dilerseniz önce ufacık Ulric-de-varens markasından bahsedelim ardından bu güzel parfümlerin kokularını anlatmaya başlayayım ve notalarından bahsedeyim sizlere.

Ulric-de-varens Fransa menşeili bir marka. Parfümleri yaratılırken YSL, Cartier, Dior, Bulgari, Guerlain, Lacoste gibi ünlü markaların tasarımcıları ile çalışılmış. Ayrıca parfümleri 5 oscar ödülüne layık görülmüş. En yaratıcı 10 Fransız şirketi arasında kendine yer bulan markanın en büyük hedefi kaliteli ürünleri ‘uygun’ denilebilecek fiyatlar ile müşterilerine sunmak. 10 dan fazla kokusu bulanan markayı Rossmann ve parfümeri mağazalarında bulabilirsiniz. Yeni çıkardıkları bu 2 parfümü de 10 ekimden itibaren Watsons mağazalarından satın alabilirsiniz. O zaman en heyecanlı kısma geçelim, parfümleri incelemeye başlayalım.

rubis_parfum

RUBİS..

Efsaneye göre mutluluğun sembolü ve “değerli taşların kraliçesi” olan Yakut, VARENS D’ORIENT RUBIS parfümüne muhteşem rengini vermekle kalmıyor, aynı zamanda Portakal Çiçeği ile sümbülteber birlikteliğini birkaç damla ud ile mükemmelleştirerek kokuyu daha gizemli hale getiriyor.

-MEYVEMSİ , ODUNSU-

rubis_parfum-2

İsmini değerli bir taştan alan Rubis’i birkaç kelime ile tanımlamam gerekirse ‘masum ve vahşi..’

Üst NotaBergamot, Armut, Mandalin, Günlük Ağacı

Orta Nota (Kalp Nota)Portakal çiçeği, Sümbülteber, Laden Reçinesi, Öd Ağacı

Alt NotaMisk, Sandal Ağacı, Silhat

(Parfüm notalarının ne anlama geldiğiniz bilmiyorsanız TIK )

watsons_parfum

İçindeki portakal,mandalin ile masum ve temiz, sandal ağacı, günlük ağacı ve laden reçinesi ile de vahşi! Misk ile hafif oryantal bir kokuya kaçıyor ama gençliğinden birşey kaybetmiyor. Temiz temiz kokan, yanınızdan geçildiğinde ‘parfümün ne?’ diye sorduran, her yaşa hitap edebilecek bir koku Rubis.. Oldukça kalıcı bir koku, 3 gün sıktığım kıyafette kaldı. Günlük kullanılabilecek ama geceye de hitap eden bir parfüm arıyorsanız mutlaka Rubis’i bir koklayın derim.

SAPHİR..

VARENS D’ORIENT SAPHIR ise, “1000 renkli taş” olarak bilinen ve mavinin derinliklerinde parlayan Safir’den ilham alıyor. Siyah meyveler kokunun şehvetine binbir farklı ton katıyor.

 –EGZOTİK ÇİÇEKLER ,ODUNSU-

saphir_parfum

Saphir’i birkaç kelime ile tanımlamak çok mümkün değil. Ama anahtar kelime ‘Gizemli’.. Saphir tam bir gece kokusu, seksi,oryantal,sıcak ve ‘gizemli’..

Üst Nota: Bergamot,mandalin

Orta Nota (Kalp Nota) : Sümbülteber, Laden Reçinesi, Öd Ağacı

Alt Nota: Misk, Sandal Ağacı, Silhat

saphir

Saphir olgun kadınlara daha çok yakışacak ‘ağır’ bir parfüm.. Kokusunu alanın bir daha unutamayacağı, akılda yer eden imza bir koku. Bu kokuyu ilk kokladığımda aklıma 30’lu yaşlarında, gülünce kırışıklıkları ortaya çıkan ve ona çok yakışan,kendini seven,zeki, ne istediğini bilen seksi bir kadın geldi. Kış aylarına çok yakışacak bu kokuyu ben gündüz kullanıma uygun bulmadım. Kış gecelerine çok yakışacak,iç ısıtan ‘kadın kadın’ kokan bir parfüm.

ulric_de_varens_parfum

Ulric-de-varens.com ailesine bana bu güzel parfümleri deneme şansı sundukları için çok teşekkür ederim. Notları da bir o kadar inceydi;

dsc_0032

Ayrıca tüm parfümlerinin deneme boylarını ve bu şık çantayı da göndermişler;

dsc_0029

Çantanın içi mor ve saten, oldukça şık;

dsc_0039

Gece dışarı çıkarken Clutch olarak bile kullanılabilir;

dsc_0040

Blogumda incelediğim tüm parfüm koleksiyonumu okumak için Parfüm kategorimi ziyaret edebilirsiniz.

Umarım keyifle okumuşsunuzdur. Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım  instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!

Ulric-de-varens.com.tr ‘yi ziyaret ederek diğer parfümlerine de göz atabilirsiniz.

 
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. ya bayılıyorum şu tatlı diline, güzel güzel anlatımına, çok merak ettim kokuları ilk karşılaştığımda Sıloşum anlatmıştı diye koklayacağım

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.