Uni Baby Bebek Bakım Ürünleri İncelemesi

Merhaba güzel ailem! Henüz daha kızım doğmamışken eve bir sürü bebek bakım ürünleri depolamıştım, çok heyecanlıydım ve tecrübesizdim. Kızıma hangi marka, hangi içerikler iyi gelecek bilgim yoktu. Uni baby çokça önerilen ve nispeten uygun fiyatlı bir marka olduğu için bakım sepetimizde yerini almıştı. Almıştı diyorum çünkü uzuun zaman önce kullanıp bitirdik aslında bu ürünleri. Henüz daha yeni yeni yazabiliyorum bu ürünlerin incelemelerini bloga 🙂 Aslında bir bakıma iyi oluyor çünkü kullanıp bitirmiş ve ürün hakkında detaylı fikre sahip olmuş oluyorum. O halde hemen hızlıca başlayalım;

Bugün Uni baby yenidoğan saç ve vücut şampuanı, yüz ve vücut losyonu ve bebek yağı ürünlerini inceleyeceğiz.

Uni Baby Yenidoğan Saç ve Vücut Şampuanı

İçerisinde alkol, paraben, boya, parfüm, SLS, SLES bulunmuyor. Hem saç hem de vücut için kullanılabiliyor. Bu da banyo sırasında oldukça pratik oluyor. Ürün çok fazla köpürmüyor, kolay durulanıyor. Nihan’ın kafasında hiç konak oluşmadı, cildinde hiç egzama oluşmadı, bu 3 ürünü bir arada kullandım bizde bir yan etkisi olmadı. Ama bebeğinizin cildi atopik, kuru, egzamaya yatkın ise belki sizde farklı etkiler yapabilir, bunun uyarısını yapayım.

Uni Baby Yüz ve Vücut Losyonu

Bu losyon hakkında ilk söyleyeceğim şey mükemmel yumuşacık bebek kokusu.. Öyle hafif ve temiz bir kokusu var ki, duştan sonra masaj yaparak uyguluyorum, hafif teninde kalıyor ve o bebeksi kokusuna çok yakışıyor. Bu losyon da bizde hiçbir yan etki yapmadı, çabucak emildiği için de tekrar alacağım bir ürün diyebilirim. Memnun kaldım. Şampuanı belki tekrar almam ama losyonu alırım.

Uni Baby Bebek Yağı

3 ürün içinde en az kullandığımız diyebilirim. Kullanımı pratik aslında fıs fıs lı, püskürtmeli, ama bizimkinin pompası hemen bozuldu hem de emilmesi geç olduğu için kullanmadım açıkcası. Kendime kullandım duştan sonra, özellikle bacaklarıma masaj yaparak değerlendirdim, güzel nem verdi. Ama Nihan için kullanmadım, duştan sonra hemen kurulayıp giydirmek istiyorum, beklemek istemiyorum, bu yağ geç emildiği için tercih etmiyorum.

Umarım keyifle okumuşsunuzdur. Genel anlamda memnun kaldığım ürünler olsa da özellikle belirtiyorum bebeğinizin cildi hassas, atopik ve egzamaya yatkınsa ters etki yapabilir veya nem vermesi yetersiz kalabilir, eczane ürünleri kullanmak sizin için daha iyi olabilir, doktorunuza danışmalısınız.

Ben Anne-Bebek kategorimde yaşadığım her olumlu, olumsuz tecrübeleri, duygularımı, alışverişlerimi, okuduğum kitapları kısacası her ama her şeyi sizinle paylaşacağım, umarım keyifle takip edersiniz 🙂

YENI YAZACAĞIM DIĞER YAZILARI KAÇIRMAMAK IÇIN AKTIF ŞEKILDE KULLANDIĞIM INSTAGRAM VE FACEBOOK SAYFALARIMI TAKIP EDEBILIRSINIZ. ŞIMDILIK HOŞÇAKALIIIN!

 
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.