Uriage Hyseac Temizleme Jeli İncelemesi

Merhaba güzel ailem! Bugün bir Fransız markası olan Uriage markasına ait Hyseac temizleme jeli mercek altında olacak! Öncelikle markayı yeni duyanlar için ufak bilgi verelim. Uriage markası Fransız menşeili, ürünlerinde genelde termal su kullanmaya özen gösteren, her cilt tipine uygun farklı seriler üreten bir marka. Dermo eczane markası, hatta doktorların çoğu zaman reçetelerinde yer verdiği bir marka diyebilirim. Uriage Hyseac temizleme jeli ile tanışmam tesadüf eseri oldu, bir ablam satın alıp cildine iyi gelmediğini söyleyince ben de cildime uygun olduğunu düşünerek alıp denemek istedim. Hyseac karmadan yağlıya dönük ciltlere özel olarak üretilmiş bir temizleme jeli. Normalde cildim karma sayılır, fakat yaz aylarında burnum fazla yağlanıyor, mesela normalde asla pudra kullanmam ama yazın cildimi pudralamak zorunda kalıyorum, siz anlayın.. Şimdi gelelim Hyseac temizleme jelinin kullanımına, etkilerine ve yorumlarıma..

Uriage Hyseac Temizleme Jeli Yorumlarım

150 ml, kocaman bir ürün kendisi. Kullanım önerisi ise sabah akşam cildi bu jel ile güzelce temizlemek. Sadece yüz için değil, tüm vücut için kullanıma uygun. Hani özellikle dekolte bölgesinde akne, yağlanma sorunu yaşayanlar için güzel bir özellik. Bende sadece burun üstünde yağlanma var, zaman zaman gözeneklerimde de yağlanma oluyor. Ama dekolte bölgem, boynum yağlanmaz. Bazılarının boynu, göğüs kısmı da yağlanıyor olabilir. Duş sırasında da tüm vücudunuza kullanabileceğiniz bir ürün yani, onu anlatmak istiyorum.

Sabunsuz temizleme jeli olduğunu özellikle belirtmelerinin en önemli nedeni ise bildiğiniz gibi sabunun cildi ekstra kurutması, germesi.. Bu jelin en büyük vaadi;

‘karma-yağlı cildinin sebumunu dengeleyeceğim ama bunu cildini asla germeden, kurutmadan yapacağım’ demesi..

Bir miktar avcunuza alıp güzelce cildinizi köpürtün, hatta masaj yapın, en önemli taktiğim burun çevresine hafif bastırın ki gözeneklerin içine kadar işlesin ürün.

Arkasında yazmıyor ama sitesinde gözenekleri küçülteceği de yazılmış ;

Cildi derinlemesine temizler ve tüm kir ve yağdan arındırır. Cildi temizlerken yağ salımının dengelenmesi için çalışır. Ciltte yıpranmış ve kuruluğa sebebiyet vermez. Gözenek görünümünün minimize edilmesinde faydalı olur. ​Gözenekleri sıkılaştırır.

Yaklaşık 1 haftadır her gün aksatmadan kullandığım bu temizleme jeli için yorumlarım;

  • Çok hoş, tertemiz, ferah bir kokusu var, beni mutlu etti kullanırken,
  • Cildimi germemesi, gerginlik yaratmaması en güzel özelliği,
  • Kuruya dönük ciltlere asla önermem, sebumu biraz hüüp diye emiveriyor,
  • Evet burnum güzelce temizlendi kabul, gözeneklerim de mis gibi oldu,
  • Ama yanaklarımı biraz kuruttu, gerginlik yaşamadım ama hissettim kuruduğunu,
  • Bitene kadar kullanırım, yağlı ciltlere ise şiddetle öneririm!

Yapısı da böyle işte, jel gibi, oldukça hafif, kolayca da durulanıyor.

Makyajınızı da hafifçe çözüyor bu arada. Ama öyle suya dayanıklı maskara, eyeliner çıkarmasını beklemeyin, hafif kapatıcı, allık, lip balm vs, bunları çıkartıyor.

Umarım keyifle okumuşsunuzdur ve yeni bir ürün keşfedebilmişsinizdir 🙂

Blogumda bir sürü farklı markaya ait cilt bakım ürünü incelemesi bulabilirsiniz, okumak için BURAYA tıklamanız ve Cilt Bakımı kategorime gitmeniz yeterli 🙂

 
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.