Uygun Fiyatlı Favori Fondötenlerim

Merhabaa güzel ailem, bugün kısacık, ama çok faydalı bir yazıyla sizlerleyim. Elimde çok fazla ten ürünü birikti ve haliyle çok fazla ürünü deneme şansım oldu. Neredeyse 30 a yakın fondöten arasından en sevdiğim 4-5 fondöteni seçmeye çalıştım ve onları da kendi içinde numaralandırdım. Eğer ten makyajından beklentiniz ve cilt tipiniz benimle uyuyorsa siz de bu ürünleri sevebilirsiniz ve faydalı olur diye düşündüm. Favori Fondötenlerim yazısını yazmaya karar verdim. Öncelikle benim cildim;

  • Dudak, burun, ağız kenarları fazlaca kurumaya, kabuklanmaya müsait,
  • Burun bölgesi hariç kuru bir cilt.
  • Ten rengim açık buğday ve tamamen sarı alt tonluyum.
  • Ten makyajından beklentim ise fazla yoğun olmayan, kapatıcılığı yüksek olsa bile ciltte kalıp gibi durmayan ürünler.
  • Hatta günlük hayatta sadece renk eşitliği ve aydınlık görünüm sağlayan ürünlere aşığım.
  • Elbette listemde özel günler için de kapatıcı ten ürünü önerilerim olacak.

Loreal İnfaliable : Sanırım bu liste içinde en sona atacağım, diğerlerinden daha az beğendiğim tek ten ürünü. Evet güzel bir ürün ama kimi zaman cildimi fazla kurutuyor. Özellikle dudak ve burun kenarlarımı kabuk kabuk gösterebiliyor. E neden bu listede derseniz, fiyat performans açısından başarılı bir ürün. Kapatıcılığı yüksek, özel günlerde kullanıma uygun, bitişi pudralı, gözenekleri güzel gizliyor. O yüzden bazen cildimi çok çok nemlendirip kullandığım oluyor.

Note Luminous : İçlerinde favorilerimden biri hatta bayağı kullandım ve bitmek üzere. Bu fondötene dair en sevdiğim şey rengi. Tamamen sapsarı, içinde hiç pembelik yok, cilt rengime birebir uyuyor. Yapısı söylediği gibi luminious değil, yani nemlideğil, ama masmat da değil, tam ortası. Kapatıcılığı da orta.

Rimmel London Lasting Finish : Çok çok uygun fiyatlı, yapısı yumuşacık, kokusu mis, ciltle bütünleşen, doğal duran bir fondöten. Ben beyaz ve mavi kapaklısını da severek kullanmıştım.

Farmasi BB Krem : Bu ürünün yapısına aşığım ama rengi bana OL MU YOR! Güya en açık rengi, light ama koyu oluyor. Tek kusuru o. Onu da yazın bronzlaşınca kullanıyorum, sorun çözülüyor 🙂 Eğer hafif kapatıcılıkta cildiniz gibi duracak bir ten ürünü arıyorsanız ve buğday esmer tenliyseniz öneririm. Sarışınlara, beyaz tenlere önermem açık olanı bile koyu.

Pure Beauty CC Krem : ‘Ben ışıltılı cilt seviyorum’ siteminin hayat bulmuş hali 😀 İçinde ufacıcık, sizi rahatsız etmeyecek ışıltılar var ve kıvamı su gibi, incecik. Kapatıcılık yok denecek kadar az. Sadece cildi daha sağlıklı ve parlak gösteriyor o kadar.

Farmasi Vfx Pro : Tam bir ^özel gün’ fondöteni. Cildi fotoğraf ve video çekimlerinde kusursuz gösteren, yüksek kapatıcılığa sahip, pudra bitişli, çok kalıcı bir ten ürünü. Günlük kullanım için ağır bir ürün bence.

Bahsettiğim tüm ten ürünlerinin cildimde duruşları, numaraları ve detaylı yazıları;

Loreal İnfaliable Fondöten

Note Luminous Fondöten

Farmasi BB krem

Pure Beauty CC krem

Farmasi VFX Pro Fondöten

Umarım faydalı bir yazı olmuştur 🙂

Daha fazla makyaj görselleri ve ürün önerileri için Güzellik kategorime ışınlanabilirsiniz!

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!

 
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.