UYGUN FİYATLI FAVORİ RİMELLERİM VE KİRPİK BAKIM KÜRÜM

Herkese merhaba! Kirpikler bence genç ve dinamik görünmenin sihirli anahtarı. Daha açık gözler, daha kalkık ve aydınlık bakışlar için doğru rimeli kullanmak ta bir o kadar önemli. Yıllar boyu birçok rimel denedim kimini sevdim kimiyle yıldızım hiç barışmadı. Bu süre içinde kirpiklerimi daha iyi tanıdım. Benim kirpiklerim uzun fakat çok cılız. Yani ekstra dolgunluk ve hacim sağlayan rimeller tam benim kirpiklerime göre. Rimellerin fırçaları aslında çıkan sonuçta temel faktör. Silikon fırçalar daha pürüzüz ve kat kat uygulama olanağı sağlarken kıl Fırçalı rimeller benim kirpiklerime pek yaramıyor açıkcası. Ben tek kat rimelle yetinemeyenlerdenim. Hatta makyajımda sanırım en fazla vakit harcadığım nokta kirpiklerimi rimellemek oluyor. Uzun yıllar uygun fiyatlı birçok rimel denedim ve işte benim aralarından en sevdiğim uygun fiyatlı ilk 3 rimelim;

DSC_0216

RİMMEL WAKE ME UP MASKARA

Rimmel markasının wake me up serisi dahilinde piyasaya sürülen bu rimele ba-yıl-dım! Bir rimel ne kadar güzel kokabilir? Buram buram salatalık kokan bu rimel daha canlı ve uyanık bir görünüme kavuşmayı vaad ediyor. Genel olarak wake me up serisi yüzdeki yorgun ifadeyi almayı ve daha canlı bir görünüm vermeyi amaçlıyor.(yakında bu markadan bir fondoten incelemesi de blogumda olacak)

DSC_0218

Fırçası kıl fırça olmasına rağmen ben çok sevdim.Şekli itibariyle en küçük kirpiklere ulaşabiliyor hacim ve dolgunluk sağlıyor. Eğer amacınız kirpiklerinizi daha uzun göstermek ise pek beklentinizi karşılamayacaktır. Eğer benim gibi kirpiklerinize dolgunluk sağlama ve tek tek ayırma ihtiyacınız varsa bu rimeli çok seveceğinizi düşünüyorum. Görselde kirpiklerimde bu maskara var. Bu arada rimelin fiyatı 20 22 tl arası diye hatırlıyorum.

Processed with VSCOcam with kk2 preset

GOLDEN ROSE İNFİNİTY LASH MASKARA
Yine kıl fırçalı bir maskara ve benim kirpiklerime iyi gelen nadir maskaralardan. Kullandığım süre boyunca memnun kaldım fakat tek bir eksi yanı var kat kat uygulamaya pek müsait değil. Ben maskarayı kirpiklerine boca eden biriyim ve bu maskarada 2. katta topaklanma sorunuyla karşılaştım. Fakat hızlıca yapılan çok doğal bir makyajla tek kat uygulayarak oldukça iyi gittiğini farkettim. Bu maskara biraz dolgunluk çokça uzunluk sağladı kirpiklerimde. Hızlı uygulamalarda daha iyi souç aldığımı farkettim. Fiyatı yaklaşık 18- 20 tl arası diye hatırlıyorum.

DSC_0219

MAYBELLİNE ONE BY ONE MASKARA
Fırçası silikon bu cici ambalajlı maskaranın seveni de çok sevmeyeni de. Maybelline maskaraların genel sorunu bence ilk açıldıklarında kıvamlarının çok sıvı olması ve bu yüzden kirpikleri kaldıramaması. Fakat 3. 4. kullanımdan sonra o sevmediğiniz köşeye attığınız maskaranızı sevebilirsiniz. Denendi onaylandı. 🙂 Bu maskara tam bir günlük maskara. İsteğinize göre rahatlıkla kat kat uygulayabilirsiniz. En sevdiğim tarafı kirpikleri çok güzel tutuyor ve kaldırıyor. Hem hacim hemde uzunluk sağlıyor. Fırçanın diken gibi minik minik çıkıntıları var ve en küçük kirpikleri bile bu sayede toplayabiliyor.

DSC_0220

KİRPİK BAKIM KÜRÜM
Aslında maskaraların daha iyi bir performans göstermesini istiyorsak tıpkı cilt bakımı gibi kirpiklerimize de bakım yapmalıyız. Ben bunun için 2 3 yağı birbirine karıştırarak her gece kirpiklerime uyguluyorum.
DSC_0217

Bu küçük şişenin kendisinden fırçası var gratis ve watsonlarda böyle şişeler bulabilirsiniz.Yada kulak çubuğunu yağa batırarak kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Ben bu şişenin içine eşit miktarlarda hint yağı, tatlı badem yağı ve argan yağı koyuyorum. Bunun dışında evimde yetiştirdiğim aloe vera bitkimin içindeki sıvıyı haftada birkaç kez kirpiklerime sürüyorum. Bu sayede kopmalar ve dökülmelere engel olurken biraz da uzunluk sağlıyorum. Umarım bu post işinize yarar ve hayal ettiğiniz kirpiklere kavuşursunuz. kendinize çok iyi bakın hoşçakalın! 🙂
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 4 yorum yapılmış.

  1. Şişenin fiyatı nedir?

    • watsonstan 3 lüsünü 5 tl ye almıştım zamanında 🙂

  2. Fiyatı uygunmuş, teşekkürler. 🙂

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.