UYGUN FİYATLI FIRÇA ÖNERİLERİ

Merhaba! Profosyonel görünen makyajların gizli mimarlarıdır fırçalar. Özellikle göz makyajlarında daha doğal bir sonuç elde etmek, renk geçişlerini yumuşatmak, renkleri birbiriyle karıştırmak için fırça kullanımını bilmek te çok önemlidir. Bugün sizlere oldukça uygun fiyatlı watsons ve gratis gibi kozmetik marketlerinden rahatlıkla temin edebileceğiniz fırça önerilerinde bulunacağım.

DSC_0207

Ben günlük hayatımda bu fırçaları sık sık kullanıyorum. Elimin altında farklı yapıda fırçalar bulunduğunda makyaj konusunda çok daha yaratıcı olduğumu farkettim. Sizlere birbirinden farklı kullanımlar için çeşitli fırçalar tanıtacağım.

İlki gratislerde satılan eklips markasına ait yelpaze fırça ;

DSC_0155

Ben bu fırça ile toz aydınlatıcı ürünlerimi uyguluyorum. Ürünü kıllarına rahatlıkla alıyor. Elmacık kemiklerimin üstüne, kaşlarımın altına bu fırça ile aydınlatıcımı uyguluyorum. Ellerimle uyguladığımdan çok daha profosyonel bir sonuç elde ediyorum. Aydınlatıcınızı büyük alanlara dağıtmadan tam olması gereken yerlere uyguladığı için disko topuna dönmüyorsunuz. 😀 Fırçanın fiyatı 3 tl civarında.

Diğer bir fırça ise yine eklips markasına ait far fırçası;

DSC_0153

Sanırım tüm makyajlarımda en sık kullandığım fırça bu. Çok amaçlı kullanım alanları var. Tüm göz kapağınızı sabitlemek için pudra uygulayabilir,yine tüm göz kapağınıza fardan önce baz uygulayabilir veya tüm göz kapağınıza geçiş rengi için kemik tonlarında far uygulayabilirsiniz. (özellikle wet n wild krem brule far uygulamak için kullanıyorum)

DSC_0056

Ucu oldukça geniş ve sık kıllı olduğundan makyajım bittikten sonra tüm renkleri birbirine karıştırmak için de yine bu fırçayı kullanıyorum. Fiyatı 3 tl.

Bir sonraki fırçamız şirin mi şirin bir pudra fırçası. Sanırım bu tarz fırçalara kabuki fırça deniyordu. Markası yine eklips ve göstereceğim tüm fırçalar arasıda en en favorim olan fırçam bu;

DSC_0159

Tam makyaj çantasına atmalık yer kaplamayan, hem pudra hem allık gibi ürünleri rahatça uygulayabileceğiniz bir fırça. Eskiden pudralarımı içlerinden çıkan süngerler ile uygulardım. Bu fırçayı aldıktan sonra tüm yüzümü sabitlemek için bu fırçayı kullanır oldum.Süngerlere nazaran çok daha doğal ve homojen bir görüntü sağlıyor. Alalı biraz zaman geçti yanlış hatırlamıyorsam fiyatı 5-6 tl civarındaydı.

Bu bahsedeceğim fırçayı çok ama çok aradım. Ben göz kapağımın katlanma bölgesine derinlik vermek için tam da böyle ince uçlu bir fırça arıyordum. Göz kapaklarım dar olduğundan ucu kalın olan fırçalar gölgenin taşmasına neden oluyordu. Bu fırçayı watsons ta buldum ve düşünmeden aldım. İyiki de almışım hatta yedeklemeyi düşünüyorum çünkü çok kullanıyorum ve hergün fırçalarımı da yıkayamıyorum.

DSC_0152

İlk kez duyduğum bir marka Marionnaud. Ama ben bu fırçaya bayıldım. Tam aradığım bir fırçaymış kendisi. Gözümün katlanma bölgesine artık rahatlıkla derinlik verebiliyorum. Fiyatı 10 tl.

Sıradaki fırçamız avon markasından. Ben bu fırça ile daha simli yada daha koyu renkleri göz kapağıma bastır-çek hareketlerle uyguluyorum. Kılları bahsettiğim diğer fırçalara nazaran daha sert. Asla karıştırma yapamazsınız. Daha çok gözkapağınıza uygulayacağınız net renklerde yardımcı olacaktır. Çift taraflı bir fırça ve diğer ucu da ‘smokey eye’ yapmak için oldukça uygun. Dumanlı göz makyajları yapmak yada kirpik dibinize sürdüğünüz kalemleri dağıtmak istiyorsanız süngerimsi ucu kullanabilirsiniz. Fiyatı ise 8-10 tl arasındaydı sanırım.

DSC_0154

Göstereceğim son fırça yine watsons tan aldığım bu şirin allık fırçası. Ben bunu makyaj çantama atmak için aldım açıkcası. Ve oldukça sevdim. Kılları yumuşacık, dökülme yapmadı. Allık uygulamak için çanta boyu bir fırça arıyorsanız watsons ta satılan bu şirin fırçaya bakabilirsiniz. Aslında bu bir fırça setinin içinden çıktı. 5 ayrı fırçası daha var. Sanırım set halinde 15 tl gibi bir fiyata almıştım.
DSC_0157

Son olarak Rossman mağazasından aldığım çift taraflı eyeliner fırçasından bahsetmek istiyorum. Jel eyeliner kullandığımdan bu yana böyle bir fırça arayışındaydım. Çift taraflı olması dolayısıyla 2 farklı seçeneğim olacağı için bu fırçayı almak istedim. Açıkcası 2 tarafını da sevdim. Bir tarafı daha sivri bir bitiş elde etmek ve aynı zamanda göz altlarınıza incecik far uygulamak için, diğer tarafı ise klasik eyeliner fırçası. Fiyatı 10 tl civarındaydı sanırım.
DSC_0115
Umarım bu yazı fırça arayışında olanlara yardımcı olmuştur. Daha yüksek fiyatlı real techniques fırçalarımı anlattığım yazım için bağlantıya tıklayabilir, yorumlarımı okuyabilirsiniz.

MAKYAJ FIRÇALARININ İŞLEVLERİ

Core Collection Fırça Seti

expert face brush

real techniques travel set

MAKYAJ FIRÇALARININ TEMİZLİĞİ
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.