Wellness Beauty Bambu Yağı ve Lotus Yağı Özlü Deniz Tuzu Peeling

Merhaba güzel ailem! Konu cilt bakımı olunca renkli kozmetik bir yana daha da heyecanlanıyorum! Çünkü benim için bakım yapmak, duş almak, cildimin her daim temiz ve güzel olması ayrı bir huzur sebebi. Bu yüzden sanırım marketlerde en çok vakit geçirdiğim yerlerden biri bakım reyonları! Rossmann mağazalarında satılan Wellness Beauty markası hem uygun fiyatları hem de temiz içerikleri ve çok çeşitli oluşları ile en çok ilgimi çekenler arasında! Bugün Wellness Beauty Bambu Yağı ve Lotus yağı özlü deniz tuzu peeling mercek altında olacak! Hadi başlayalım;

Wellness Beauty Deniz Tuzu Peeling

Öncelikle daha evvel hiç duşta vücut peelingi deneyimlememiş olanlar için kısaca bu peelinglerin işlevlerinden bahsetmek istiyorum.

Vücut Peelingi Ne İşe Yarar?

 • Nasıl ki haftada 1 yüzümüzdeki ölü derileri arındırmak için peeling uyguluyorsak vücut bakımımız için de aynı rutin geçerli olmalı aslında,
 • Yani vücudumuzda da sertleşen, ölü deri biriken veya yumuşamaya ihtiyaç duyan bölgeler olabilir..
 • Bu bölgelerin başında ayak, topuk, diz, dirsekler gelir,
 • Fakat sadece ölü deriyi atmak değil aynı zamanda vücut peelingi uygulayarak batıklardan da kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz?
 • Evet evet yanlış duymadınız! Biz kadınların en büyük sorunlarından biri olan bacaklarda oluşan batıkların çözümü da düzenli peeling yapmaktan geçiyor!
 • Peeling yaparak kıl köklerinde gömülü olan kıllları yüzeye çıkartabilir böylece daha pürüzsüz bir tıraş deneyimi yaşayabilirsiniz!
 • Cildinizin daha parlak, berrak ve pürüzsüz olması için de bu tarz peelingler harika iş görecektir.

Bugün anlatacağım Rossmann Deniz Tuzu Pelling gibi benzeri piyasada şeker bazlı, partiküllü peelingler de bulunuyor. Fakat içerisinde şeker bulunan peelingler kıl köklerini besleyeceğinden çok önerilmiyor. Bu tarz deniz tuzu içerikli peelingler hem mineral etkiye sahip hem de partikülleri ile cildinizde adeta bir keseleme işlemi yapıyor.

Vücut Peelingi Nasıl Kullanılır?

 • Vücut peelinglerini uygularken en çok dikkat etmeniz gereken nokta cildinizi çizmeden, kızartmadan ve hassasiyet yaratmadan yumuşak, dairesel ve nazik hareketler ile masaj yapmaktır.
 • Tüm duş rutininizi tamamladıktan sonra peeling ile bacaklarınıza, kolllarınıza ve ayaklarınıza nazikçe masaj yapın.
 • Ardından sadece durulanıp duştan çıkın.
 • Hafif yağlı etkisini ilk başlarda tuhaf bulabilirsiniz,
 • Fakat bu tarz peelinglerin bir diğer özelliği ise içerisinde cildi besleyen özel yağları bulundurması, dolayısı ile duş sonra ekstra nemlendirme aşamasını es geçmenizi sağlamasıdır,
 • Yani peeling ve yağ karışımı cildinizi bebek gibi yaparken sizi ekstra duş sonrası nemlendirme zahmetinden de kurtaracak!
 • Cildinizde kalan hafif yağı güzelce masaj yaparak yedirin!
 • En özel davetinize hazırlanırken bu pürüzsüzlük etkisini, pratikliğini daha çok seveceksiniz.

Yazımın başında da bahsettiğim gibi Rossmann mağazasına uğrarsanız Welness Beauty standında daha birçok çeşidine rastlayabilirsiniz. Bendeki Bambu yağlı, Lotus yağlı ve tuzlu olan çeşidi. Ben ilk önce kokusuna, sonra verdiği o nemlendirme etkisine bayıldım!

Wellness Beauty Deniz Tuzu Pellingi

Aynı serinin bir de vücut yağını aldım, 2 ürün şuan benim temel vücut bakımımı oluşturuyor. Çok, çok memnunum. Hamilelik sürecinde ne çatlağım oldu ne selülitim, düzenli masaj, nemlendirme, peeling cildimi bebek gibi yapıyor ve çok pratik. Bir sürü ürüne gerek duymuyorum, 2 ürün yetiyor, size de tavsiye ederim.

Umarım keyifle okumuşsunuzdur bir hayli detaylı yazdım, umarım faydalı olmuştur 🙂

Okuduğunuz için teşekkürler, krem, cilt bakımı önerilerimi BAKIM kategorimden bulabilirsiniz.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.