XO ”Romantic” Kadın Parfümü İncelemesi

Merhabaa güzel ailem, parfüm sever kısçeler, nasılsınııız!? Ben bugün çok enerjiğim çünkü güne XO Parfüm ün mis kokulu kargosu ile başladım. Çocukluğu 90 lı yıllara denk gelenler aslında XO parfümlerin nasıl popüler olduğunu hatırlayacaklardır. Xo parfüm bu yıl yeniden atağa geçerek birbirinden güzel kokuları piyasaya sürdü. Bana gönderdikleri pembiş kutulu ‘romantic’ parfümü hemen sizlerle paylaşmak istediim;

xo-parfum

Parfüm kofresi tam hediye etmelik. Çünkü ambalajları çok sevimli, kutusu da öyle. Bu kofrenin içinden hem parfüm hem de sprey deodorantı çıkıyor. 2 ürün de aynı kokuya sahip, birbirlerini bütünlüyorlar;

xo-kadin-parfum

Gördüğünüz gibi şişeleri şeker gibi 😀 Kokuları da şeker gibi desem yanlış olmaz sanırım ^^ Eğer hem çiçeksi aynı zamanda da hafif tatlı kokulardan hoşlanıyorsanız bu parfümü çok seversiniz. Ben çiçek kokularını çok seviyorum ama tatlı kokularla aram fazla yok, yine de rahatsız edici derecede şekerli, bayık bir kokusu yok, gayet yerinde tatlılığı.

xo-kadin-parfum (2)

Kalıcılığı ortalama bir parfüm kadar, 3-4 saat kalıyor, tabii bu durum tenden tene farklılık gösterebilir. Bu koku beni lise yıllarıma götürdü. O zamanlar şekerli hatta şurup gibi kokulardan çok hoşlanırdım 😀 Bu parfüm o kadar şekerli kokmasa da içinde hafif tatlılık olduğundan genç tenlere daha uygun diye düşünüyorum. Özellikle lise,üniversite için günlük kullanıma uygun hoş bir koku.

sekerli-kadin-parfumu

Olgun tenlere hitap etmeyeceğini düşünüyorum. Hemencik bu parfüme de minik hikaye yazayım, çünkü neden olmasın 😀

” Önünde ansiklobedi yığınları olan,kütüphanede ders çalışmaktan saçı başı birbirine karışmış, makyajsız, elma yanaklı bir kısçe masada uyuyakalmış.. Aklında hoşlandığı çocuk, yüzünde masum bir gülümseme.. Birden irkiliyor uykusundan, bir de bakıyor ki sevdiceği kızımıza 1 buket kan kırmızısı gül yanında da elma şekeri getirmiş.. Gül ve elma şekerinin kokusu birbirine karışıyor,,Öyle temiz ve öyle tatlı..”

Hihi 😀 bu parfümümüze de hikayemizi yazdıktan sonra devam edebiliriz;

bayan-pafum-onerileri

Deodorant yani sprey formda olan parfümü sıkınca kalıcılık süresi ve parfümün yoğunluğu değişiyor. Çok daha yoğun kokuyor ve daha üzün süre kalıyor. Eğer tüm gün idare etmek isterseniz deodorantı çantanıza atarak gün içinde parfümünüzü tazeleyebilirsiniz.

Umarım keyifle okumuşsunuzdur canlar. Parfüm sever biriyseniz mutlaka PARFÜM kategorimi ziyaret edin, biiir sürü farklı parfüm incelemelerim ve her parfüm için yazdığım hikayelerime ulaşabilirsiniz 😀

kadin-parfum

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.