Yara Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır?

Herkese merhaba! Blogumda yeni açtığım ‘çılgın makyaj trendleri’ kategorisinin 3. yazısıyla sizlerleyim. Bu kategoride klasik makyajlardan ziyade plastik makyaj,cosplay makyajları,sahne makyajları gibi sanatsal makyajlara yer veriyorum. Bugün evde bulunan malzemelerde çok kolay bir yaralanma makyajı yapacağız. Hadi hemen başlayalım;

DSC_0003-tile

İhtiyacımız olan malzemeler sadece tutkal,peçete,fondoten ve kızmızı,siyah renklerde far. Dilerseniz tutkal yerine aynı işlemi saç jölesi ile de yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta alacağınız tutkalın cilde zarar veren maddeler içermemesi yani üzerinde ‘çocuklar için uygundur’ ibaresi yer almalı. Yarayı yapacağımız bölgeye eşit ve ince bir tabaka halinde tutkaldan sürüp üzerine kağıt peçeyi yapıştırıyoruz. Peçete çok kalın olmamalı,eğer kalınsa katmanlarına ayırarak inceltin.

DSC_0008-tile

Daha sonra peçetenin kurumasına izin vermeden yara için gelişigüzel bir çukur açın,peçeteyi yırtın ve ortasını açın. Bu şekilde 1-2 dakika kurumasını bekleyin. Peçeyenin çevresinin kalkık olmamasına dikkat edin,yoksa yara gerçekçi durmayacaktır.

DSC_0012-tile

Tüm peçeteyi fondoten ile kaplayın. Cildinizle aynı renk olması için aynı fondoteni cildinize de yedirin. Ortasıiçin koyu kırmızı far ile gölgeler yapmaya başlayın. Eğer elinizde koyu kırmızı bir far yoksa siyah far ile gölgelendirmeye devam edebilirsiniz.

DSC_0018-tile

Ve işte yara makyajımız hazır. Tüm yüzünüzü bu şekilde kaplarsanız çok daha gerçekçi ve korkunç duracaktır:D Eminim siz daha gerçekçi bir yara yapacaksınız,benimki gün ışığını kaçırmamak için biraz hızlı olduğundan bu kadar oldu 🙂 Eğer bu makyajı evde denerseniz mutlaka benimle instagram üzerinden paylaşın. Umarım cosplay yapanlar yada o tarz etkinliklere katılanlar için faydalı bir yazı olmuştur.
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 4 yorum yapılmış.

  1. Merhaba Öncelikle çok faydalı bi paylaşım olmuş teşekkür ederim. Merak ettiğim şu; temizlerken ne yapıyorsun? Tutkal cilde yapışıp kalmıyor mu nasıl çıkartacağız?

    • Merhaba hayır yapışmıyor deriye, biraz kaldırınca çıkıyor

  2. Merhaba! Kılıç Yarasi Yapmak İçin Rigid Collodion Diye Çukur Görünümü Kazandıran Bir Malzeme Var Nereden Bulabilirim Veya Onsuz Kılıç Yarası Yapabilirmiyim?

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.