Yılın En Uzun Gecesi / Mutlu Eden Küçük Ayrıntılar

DSC_0036

21 aralık yani yılın en uzun gecesi bugün.. Eskiden geceleri uyanık kalıp bol bol film,dizi izler kitap okurdum. Ama uyku rutinimi tekrar düzene sokmak adına çok sevdiğim gece oturmalarından vazgeçmek zorunda kaldım:D Gece uyunan uyku ile gündüz arasında çok fark var. Özellikle çocukların ve ergenlik yaşındaki gençlerin büyüme ve gelişme hormonları gece uykusuyla salgılanıyor. Ayrıca birçok hastalık sonrası vücudun direnç kazanması da yine gece uykusuyla sağlanıyor. Bu minik dipnotları neden buraya yazdığımla alakalı hiçbir fikrim yok 😀 Erken uyanmak hem işlerimi yetiştirmeme,hemde buraya daha fazla vakit ayırmama yardımcı oluyor. Özellike fotoğraf çekimleri için gün ışığından faydalanmak her zaman daha iyi sonuç veriyor..

DSC_0045

Beni tanıyanlar tavşanları çok sevdiğimi de çok iyi bilirler. Bu şirin postiti geçenlerde Kızılaydan aldım. Böyle minik şirin şeyler beni mutlu etmeye yetiyor işte.. Öyle büyük pahalı şeylere hiç gerek yok..Sevdiklerimin sağlığı,mutluluğu da beni en mutlu eden şeylerden..

DSC_0050

Bugün temizlik yaptım, odamın dekorasyonunu değiştirdim birazcık 🙂

DSC_0053

Küçüklüğümden beri dergilere merakım var. Hatta bir ara ciddi bir dergi koleksiyonum vardı. O kadar fazlaydı ki artık azaltmak istedim ve çoğunu arkadaşlarıma verdim. Ama kıyamadığım güzel sayfalarını yıllardır bir dosyada biriktiyorum 🙂

DSC_0054

Özellikle parfüm reklamlarına ayrı bir ilgim oldu hep. Neden bilmiyorum ama bunları bir türlü atamıyorum ve sürekli dergilerden kesip dosyama yeni sayfalar ekliyorum 😀

DSC_0056 (2)

Kim bilir belki bir gün o okumayı çok sevdiğim dergilerde ufak bir köşe yazım olur 🙂 Hayal kurmanın kimseye bir zararı olmaz öyle değil mi..

 

 

 
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.