Yüzdeki Tüyler Nasıl Alınır?

Aslında başlık biraz genel oldu. Ben yüzümdeki ayva tüyleri hiç almıyorum. Sadece dudak üzerindeki tüyleri belirli aralıklarla alıyorum. Eskiden cımbız yada ip kullanarak dudak üstü tüylerimden kurtulmaya çalışıyordum. Fakat her iki yöntemde maalesef tüyleri kökünden almadığı gibi kırarak cilt yüzeyinde batık görünmesine neden oluyor. Kırılan tüyler hem daha fazla hemde yanlış yönlerden uzamaya devam ederek alınması daha da zorlaşıyor. Sir ağdayı yüzümde bir bölgede kullanmak yıllarca beni korkuttu. Çünkü tüylerimin fazlalaşıp,kalınlaşacağını düşünüyordum. Fakat yaklaşık 2-3 haftadır yüz için üretilmiş sir ağda bantlarını deniyorum. Sonuçtan oldukça memnun kaldım;

DSC_0124

Gratise uğradığımda Vİ-VET markasının yüz bantlarının indirimde olduğunu gördüm ve kaptım birtane.(Fiyatı indirim ile 5-6 tl idi. ) İlk kez bir sir ağda denediğimden diğer markalar ile karşılaştırma olanağım pek yok. Kısaca vi-vet markasının sir ağdasından bahsetmem gerekirse;

DSC_0125-tile

İçinden paketli 24 adet yüz için uygun boyutlarda kesilmiş sir ağda çıkıyor. Ben boyutlandırmasını başarılı buldum. Dudak üstüme tam istediğim şekilde yapıştırabiliyorum. 1 bantı elinizde iyice ısıttıktan sonra 2’ye ayırıyorsunuz. Ben kullanmadan 10 dakika önce peteğin üzerine koyuyorum ve elimle ısıtmama gerek kalmadan daha sıvı bir hal alıyor. 2’ye ayırdığınız için 2 adet kullanabileceğiniz sir ağda bantınız olmuş oluyor. Uygulamak istediğiniz bölgeye parmaklarınızla bastırarak iyice yapıştırıp çekme esnasında hızlı ve tek yöne bir hareketle bantı çekin. Bu esnada cildinizi diğer elinizle gerdirirseniz canınız hiç acımıyor ve derinizde esnememiş oluyor. Tüm tüyleri kökünden aldığı için tüyleri fazlalaştırmak yerine bence azaltıyor bile.

DSC_0129-tile

İçinden 3tane temizleme mendili çıkıyor. 24 banta 3 adet temizleme mendili az değil mi diye düşündüm ilk başta. Ama mendili açtığımda oldukça yağlı olduğunu gördüm. 1 mendili 5-10 sir ağda bantı için çok rahat kullanabilirsiniz. Bildiğiniz gibi sir ağda su ile temizlenmiyor. Yağ bazlı temizleyiciler ile ciltten artıklarını temizleyebilirsiniz. Bu mendilin çok bir özelliği yok. Bebe yağını pamuğa dökerek te temizleme işlemini yapabilirsiniz. Ben mendilin ucunu kapatarak bir sonraki kullanım için kurumasını engelliyorum.

DSC_0132

Tüylerinizin tamamen bitmesi için (benim yok denecek kadar azaldı ) sir ağdadan sonra hamamotu yağını uygulayarak kıl köklerini kurutabilirsiniz. Çok hassas ciltliyseniz bu uygulamayı en az 5-6 saat cildinizi güzelce nemlendirip sakinleştirdikten sonra yapmanızı öneririm. Hassas bir cilde sahip olmayanlar,tüm vücudundaki tüyleri azaltmak ve ağda sonrası oluşan koyulaşmayı önlemek için limon da kullanabilirler.
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.