Deadpool Film İncelemesİ

MV5BMjQyODg5Njc4N15BMl5BanBnXkFtZTgwMzExMjE3NzE@._V1_SX640_SY720_

Yeni bir film incelemesiyle sizlerleyim! Bugün izlemekten en keyif aldığım film türü olan bilim kurgu ve aksiyon dolu bir filmden konuşacağız. Deadpool’u tek bir kelimeyle özetlemişler aslında ‘alışılagelmiş süper kahramanlardan farklı’ bir süper kahraman o..Başrollerinde Ryan Reynolds, Morena Baccarin, Gina Carano gibi isimler bulunuyor. Film 1 saat 40 dakika kadar sürüyor.

deadpool-izle-turkce-dublaj-izle-altyazili-izle-1080p-izle-663

Öncelikle filmi hiç beğenmediğimi söylemek isterim,sebeplerini açıklayıp daha sonra filmin özetini yazmak istiyorum.Aslında yazının başında da dediğim gibi benim en sevdiğim film türü bilim kurgu ve fantastik aksiyonun birleşimidir. Deadpool’un tüm özellikleri benim izlemeye tahammül edemeyeceğim herşeyin birleşimi gibiydi 😀 3 yaşındaki bir çocuk gibi davranması, neredeyse ‘aptal’ denilecek kadar berbat esprileri,ukalalığı,zorlama karizmatik olma çabası,filmin izleyici kitlesinin en ufak bel altı esprilere bile katıla katıla gülmesi adeta filmden nefret etmeme sebep oldu.Hele o örümcek adamdan hallice kostümü,sürekli poposuyla ilgili gelişen espriler baydı ki ne baydıı… Filmde cinsellik üzerine espriler ilk okula giden çocukların beyni baz alınarak yapılmış gibiydi. Neyse daha fazla nefret kusmayacağım Deadpool’a 😀 Şunu söylemeden geçmeyeyim bu saydıklarım zaten çizgi romanı olan ‘Deadpool’ süperkahramanının hali hazırda olan özellikleri. E neden gittin o zaman diyebilirsiniz, bir umut gittim işte canlar,hepimiz hata yaparız 😀

DP-social_14

Film bir aşk hikayesiyle başlıyor. Wade Wilson hayatının kadınını buluyor ve birlikte yaşamaya başlıyorlar. Herşey harika giderken birgün Wade birden yere yığılıveriyor. Doktora giden çift acı gerçekle yüzleşiyor. Wade’in ilerlemiş bir kanseri olduğunu öğreniyorlar. İyileşmesi imkansız olan Wade git gide kız arkadaşından uzaklaşıyor ve sonunda da onu terk ediyor. Karşısında güçsüz bir adam görmesindense hiç görmemesini daha doğru buluyor.Bu arada değinmeden edemeyeceğim filmi terk etmememin en büyük yanı Morena Baccarin’in güzelliğiydi..

morena-baccarin-reveals-details-about-her-role-in-deadpool

Weapon X isimli bir program ile kanserini yenebileceğini öğrenen Wade hiç düşünmeden bu programı denemek için yola koyuluyor. Dizi dizi farklı ameliyat ve birbirinden ağır acılarla süper kahraman yetiştiren bu karanlık ve illegal örgüt Wade’in içindeki kahramanı uyandırmak için yapmadığını bırakmıyor. Son aşamada Wade için denenen yöntem en beteri oluyor ve Wade’in tüm yüzü,vücudu yanıyor..Mutasyona uğrayan Wade artık bir süperkahramana dönüşüyor.. Ama bunun bir bedeli var..Artık tanınmaz bir hale gelen Wade yüzünün çirkinliğine tahammül edemiyor ve bu kostümü diktiriyor.

deadpool-fox-marvel_01.0.0 (1)

Artık tek amacı kendisine bu acımasızlığı yapan bilim adamını bulup ondan intikam almak oluyor. Bunun için birçok yola başvuran Wade artık Deadpool oluyor ve aksiyon dolu sahneler birbiri ardına sıralanıyor. Filmin görselliği,efektler,müzikler gerçekten iyiydi. Hakkını vermem gerekir.

deadpool-dmc_2670_v068_matte.1045_rgb_wide-1a6509acc4d6759a0ae466905cc75396e151b233-s900-c85

Filmin içinde bolca Marvelin yeni kahramanlarının reklamı yapılıyor adeta.. Tamam biraz acımasız bir eleştiri oldu kabul ediyorum. ‘Tanıtımı’ yapılıyor diyelim biz ona 😀 Deadpool hayranlarıyla ters düşmek istemem. Kısacası filmin minik özeti böyle işte,şimdilik hoşçakalın!

 
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.