Farmasi Nutriplus NutriCoffee Hindiba Kahve

Merhaba güzel ailem! Bugün sizi kahve keyfi ile selamlıyorum 😀 O kadar işin gücün arasında az da olsa keyif yapmak benim de hakkım bence! 😀 Bugün sıradan kahvelerden farklı olarak ‘faydalı’ bir kahve önerisi ile geldim! Farmasi Hindiba kahve! Hiç duydunuz mu Hindiba çiçeğini? O güzelim çiçekten elde edilerek üretilmiş NutriCoffee bakalım nelere iyi geliyormuş;

Farmasi Nutriplus Hindiba Kahve

Papatyagiller ailesinden olan Hindiba özellikle içerdiği mineraller ile çok besleyicidir. Sindirim sistemi, mide, bağırsak sağlığı açısından oldukça faydalı bir bitkidir. Özellikle yüksek oranda lif içerdiği için hem düzenli olarak tuvalete çıkmanızı sağlar, hem sindirim sisteminizi daha iyi çalıştırır hem de basur gibi sorunlar yaşamamanız için çok faydalıdır.

Hindiba Kahvesi

Hindiba çiçeği hem çay olarak tüketilebiliyor hem de böyle işlem görerek kahve granülleri ile birleştirilip keyif kahvesi haline gelebiliyor 🙂 Farmasi Nutriplus Hindiba Kahve bol miktarda inülin içeriyor. Metobolizmayı hızlandıran, canlılık veren, enerji sağlayan bu içerik en fazla Hindiba’dan elde ediliyor.

Farmasi Nutriplus Nutricoffee Tarifi

Fincana 1,2 çay kaşığı koyun yazıyor ama ben yoğun aroma sevdiğimden kupama 2 tatlı kaşığı koyuyorum. Dilerseniz sadece sıcak su ile, dilerseniz sıcak süt ile, dilerseniz süt tozu ile birlikte karıştırarak kullanabilirsiniz. Ben genelde süt tozu koyuyorum, tadı yumuşacık oluyor. İçerisinde ekstra şeker yok, siz kendi isteğinize göre ekliyorsunuz. Kahve çok kolay çözülüyor, granülleri minicik çünkü, çok iyi çekilmiş;

Hindiba ayrıca boğazı yumuşatmak, öksürüğü hafifletmek, mide ağrılarını geçirmek için de kullanılıyormuş. Çayı da sık sık yapılıyormuş. Çayını denemedim ama ilk fırsatta eve çay için kuru hindiba da alacağım, çünkü hem tadı harika hem de sağlık fışkırıyormuş. İçinde C, D vitamini ve kalsiyum da varmış.. Her evin bahçesinde biten bu bitki aslında nasıl faydalıymış, gözümüzün önünde daha neler var kimbilir..

Ben şimdi biraz daha kahve keyfi yapayım, şöyle ayaklarımı da uzatayım 😀

Siz de bu güzel ve sağlıklı lezzeti denemek isterseniz www.farmasikatalogu.com sayfasından satın alabilirsiniz.

Daha fazla makyaj görselleri ve ürün önerileri için Güzellik kategorime ışınlanabilirsiniz!

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!

 

 

 
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. bu khave nasil ala bilirim gurcustanda oturuyorum?

    • size en yakın farmasi danışmanından sipariş verebilirsiniz

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.